[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wszystko w zakresie naszego życia zaczyna się od myśli. Najczęściej jest to prosta myśl, która staje się najwspanialszą z rzeczy, jaka kiedykolwiek przyszła nam do głowy. To właśnie pragnienia są tym, co sprawia, że ​​nasze życie warte jest świadomej i spełnionej obecności w chwili obecnej. Poznaj 3 powody, dla których warto spełniać marzenia.

 

Jak społeczeństwo demonizuje Twoje marzenia?

Obudzić się i podążać za pragnieniem serca, niezależnie od tego, co mówią nam ludzie wokół nas, jest tym, do czego zostaliśmy powołani. Ten proces sprowadza się do wewnętrznego ognia, który popycha nas do życia tak, jak czujemy, a nie tak, jak mówi się nam, że powinniśmy. To właśnie społeczeństwo przedstawia nasze sny – marzenia, idee, myśli – jako coś nieosiągalnego i abstrakcyjnego.

Spójrzmy prawdzie w oczy: pod koniec dnia, kiedy leżysz w łóżku w ciszy wśród otaczającej Cię głębokiej nocy, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, które pochodzi z samego źródła. Jeśli podążasz za głosem serca, czujesz wewnętrzny spokój. Jeśli robisz inaczej, pozwalasz na rozwijanie wewnętrznego chaosu, który ostatecznie Cię pokona i pozbawi życia, które było Ci pisane.

Widzisz, Twoje życie to życie zgodnie z tym, co czyni Cię naprawdę szczęśliwym. Nasze nowoczesne społeczeństwo wielokrotnie popycha nas w kierunku niekorzystnej egzystencji. Wierzymy, że powinniśmy być nieszczęśliwi, lecz w zamian otrzymujemy tylko małe przebłyski szczęścia na tle całej naszej egzystencji.

 

3 powody, dla których warto spełniać marzenia

Egzystencja, gdzie podtrzymujemy pracę, której w rzeczywistości nie lubimy, aby móc zarabiać pieniądze na rzeczy materialne, których bardzo często nie potrzebujemy, a później przechodzimy na emeryturę, nie wydaje się zbyt ekscytująca, prawda? Jeśli nie podążamy za głosem serca, pozostajemy puści i wyczerpani. Nie realizując naszych marzeń oraz ukrytych pragnień pozostajemy z pustką, której nie wypełnią żadne nadgodziny, wakacje za granicą, nowy gadżet czy nawet fundusz emerytalny.

Gdzie zatem szukać spełnienia wśród tej nowej rzeczywistości? Odpowiedź jest prosta: w realizacji własnych snów. Zacznijmy więc od trzech powodów, dla których warto urzeczywistniać swoje marzenia – począwszy od dzisiaj.

 

  • Odkryjesz wewnętrzne szczęście

To, co naprawdę cię uszczęśliwia, to coś, co znasz na bardzo głębokim poziomie. To szczęście ma potencjał, aby rozszerzyć się na każdy aspekt naszego życia. Więcej, nasze sny – marzenia i pragnienia – są połączone z tym szczęściem. Pamiętaj: Twoje serce zawsze dba o Twoje dobro. Szczęście leży w Twoim największym interesie. Jeśli jesteś naprawdę zadowolony z tego, co robisz na co dzień, w swoim życiu nigdy nie przepracujesz ani jednego dnia.

 

  • Niczego nie będziesz żałować

Każdego dnia, niezależnie od tego, jakiej czynności się oddajesz, uczestniczysz w stałej rozmowie ze swoim sercem. Wiele osób nazywa to prowadzeniem wewnętrznego dialogu. Jednak jest to coś więcej.

Ten głos mówi Ci, co jest dla Ciebie najlepsze. Ten głos sprawia, że masz ochotę sięgać po nieosiągalne. I najważniejsze – słuchanie swojego wewnętrznego głosu sprawi, że nigdy nie będziesz musiał żałować, że nie jesteś w stanie spełnić swoich marzeń. Masz jedno życie, dlatego zastanów się uważnie: czy zamierzasz je przeżyć na warunkach swoich, zgodnie ze swoimi pragnieniami, czy an warunkach innych osób, polegając na ich osądach, zdaniach i opiniach? Jak bardzo jesteś asertywny, aby, pomimo panującej powszechnie dezaprobaty, sięgać po to, co da Ci niewyczerpane pokłady szczęścia i spełnienia?

 

  • Staniesz się inspiracją dla innych

Niestety żyjemy w świecie, w którym wielu ludzi czuje, że nie może robić rzeczy, których naprawdę pragnie. Jeśli jednak zrobisz krok i zdecydujesz, że chcesz żyć życiem, o którym zawsze marzyłeś, osiągniesz to.

Oczywiście może to brzmieć zupełnie banalnie, ale wierz mi, że daleko temu stwierdzeniu do banalności w rzeczywistości. Jako ludzie jesteśmy przeznaczeni do wielkości. Jako twórcy mamy ulepszać świat, w którym żyjemy. Nasze marzenia ewoluują świat w wielu aspektach. Nie tylko spełniasz się w swoim wewnętrznym ogniu, ale także mówisz tym, którzy są wokół ciebie, że oni też mogą. Nic nie jest bardziej wartościowe niż bycie przykładem wielkości, po prostu podążając za głosem swojego serca.

 

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat realizacji własnych marzeń w codziennym życiu? Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się tworzyć rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz