[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Bardzo często nasza życiowa energia zostaje utracona na sprawy, które nie mają miejsca w realnym świecie. Jak odpuścić sobie minione wydarzenia, relacje, emocje lub myśli?

nauka odpuszczania: 3 sposoby, aby iść dalej

Synonimem sztuki odpuszczania jest wybaczenie sobie samemu emocji, wydarzeń, relacji, które minęły i na które nie mamy już większego wpływu. Nauczenie się odpuszczania związku czy sytuacji i miejsc z przeszłości może uwolnić w Tobie ogromne ilości energii i czasu, które mogłabyś/mógłbyś wykorzystać na coś lepszego i bardziej satysfakcjonującego. Dowiedz się, w jaki sposób możesz iść dalej – poniżej przygotowałam dla Ciebie listę 3 sposobów, składających się na naukę odpuszczania.

1. Poznaj korzyści płynące z odpuszczania

Zastanów się:

  • Jakie będą długoterminowe konsekwencje w moim życiu, jeśli nie odpuszczę?
  • Jak to wpłynie na następne 5 lat w moim życiu i na relacje, które mam zarówno z innymi ludźmi, jak i ze sobą?

Uświadomienie sobie, jakie korzyści płyną z odpuszczania może stać się potężnym motywatorem, dlatego poświęć dłuższą chwilę na znalezienie odpowiedzi na powyższe pytania. W rezultacie zdasz sobie sprawę, jak wiele możesz stracić, jeśli wciąż będziesz tkwić myślami w wydarzeniach, emocjach, relacjach, które w rzeczywistym świecie już dawno przeminęły.

2. Zaakceptuj to, co jest, a następnie odpuść

Kiedy zaakceptujesz to, co się wydarzyło, łatwiej jest odpuścić. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kiedy wciąż walczysz w swoim umyśle z tym, co się wydarzyło, karmisz to wspomnienie lub sytuację większą energią. Sprawiasz, że to, co ktoś powiedział lub zrobił, staje się jeszcze większe i silniejsze niż mogłoby być w rzeczywistości.

Akceptując, że to się po prostu wydarzyło – na przykład, że spotkałeś się z odrzuceniem – i wpuszczając to, zamiast próbować odepchnąć, coś dziwnego dzieje się po pewnym czasie. Problem lub pamięć o sytuacji staje się mniej potężna w Twoim umyśle. Nie czujesz się z tego powodu tak zdenerwowany ani smutny, jak wcześniej. Stajesz się do niego mniej przywiązany emocjonalnie. W ten sposób łatwiej jest odpuścić i żyć dalej.

3. Wybacz

Jeśli ktoś Cię skrzywdzi, prawdopodobnie przez jakiś czas będziesz odczuwać ból. Ale potem dostajesz opcję wyboru. Możesz odmówić porzucenia tego, co się stało, pozwalając wspomnieniom ingerować i odtwarzać w kółko to, co wydarzyło się w Twoim umyśle.

Ale możesz też wybrać przebaczenie. Zaakceptowanie tego, co się wydarzyło, może pomóc w łatwiejszym wybaczeniu. Znajdź motywację do przebaczenia dla własnego dobra. Zrób to dla lepszego samopoczucia, szczęścia i czasu, który Ci pozostał w życiu.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz