Wielu osobom może być trudno poradzić sobie z jesiennym spadkiem energii. Kiedy za oknem plucha, temperatura spada, łatwo można popaść w emocjonalny marazm. Gdzie szukać energii i motywacji do działania w okresie jesienno-zimowym?

3 wskazówki, jak pokonać jesienny spadek energii
Po upalnym lecie najczęściej oczekujemy jesieni z podekscytowaniem. Zmiana pór roku przynosi niższe temperatury, co wpływa na nasz rozkład dnia. Dni stają się krótsze, a wieczory chłodniejsze. Ludzie mają więcej wolnego czasu, który owocuje przestrzenią skupienia się na swoich celach; ludzie mogą spędzać więcej czasu przy swoich pasjach  z uwagi na brak rozpraszających bodźców za oknem, charakterystycznych dla lata.

W zimne, jesienne dni bardzo łatwo można popaść w alienację, objawiającą się spadkiem energii oraz brakiem chęci wychodzenia z domu. Jak sobie z tym radzić? Rozwijaj swoje zainteresowania. Przeznaczaj czas wolny na realizację pasji. Planuj swój tydzień tak, aby codziennie po pracy móc się rozerwać. Dla każdego może oznaczać to coś innego. Np. wieczór z ulubioną książką i ciepłą herbatą, wspólny film z ukochaną osobą czy kawa z przyjaciółką. Pamiętaj również o sporcie. Regularnie ćwicz jogę, pływaj lub ćwicz na siłowni. Jeśli kochasz naturę, ulubioną formą aktywności może okazać się dla Ciebie trekking górski. Najważniejsze — zawsze wybieraj to, co sprawia Ci przyjemność.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment