[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Zastanawiasz się, co inni myślą o Tobie? Zastanawiasz się, czy to, co robisz jest właściwe? Czujesz, że przez cały czas się krytykujesz lub wątpisz w siebie? Odpowiedź jest prosta. Potrzebujesz kilku wskazówek, aby zwiększyć swoją pewność siebie.

Pewność siebie nie jest czymś, z czym się rodzimy – to coś, co rozwijamy z biegiem czasu dzięki dobrym nawykom oraz dobrym ludziom Poznaj 5 kroków do zbudowania pewności siebie.

 

Pobądź sam ze sobą

Jednym z najłatwiejszych sposobów na budowanie pewności siebie jest spędzanie czasu samemu. Spędzanie czasu w pojedynkę zmusza cię do przyzwyczajenia się do słuchania własnych myśli. Bliskość prowadzi do zażyłości, co z kolei prowadzi do sympatii. Oznacza to, że masz tendencję do zwiększania atrakcyjności dla ludzi, z którymi przebywasz najczęściej. Zbuduj więź z samym sobą i znajdź chwilę dla siebie każdego dnia.

 

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Oto klucz do pewności siebie: trzymaj się ludzi, którzy Cię wspierają bez względu na wszystko. Chodzi o to, że poczucie pewności siebie to nic innego jak żmudna walka, gdy jesteś otoczony przez ludzi, którzy zniszczą ją przy pierwszej nadarzającej się okazji. Zaufanie jest zaraźliwe, więc skup się na byciu z życzliwymi, dobrodusznymi osobami, które pomogą Ci obudzić w Tobie więcej pozytywnych emocji.

 

Dbaj o siebie

Małe rzeczy mają znaczenie. Nawodnienie. Sen. Mycie twarzy. Umieszczenie porządnego jedzenia w swoim ciele. Trochę gimnastyki. Telefon do bliskiej osoby. Rób rzeczy, o których wiesz, że są dla ciebie dobre, nie odkładaj ich na później. Małe rzeczy sumują się w czasie. Nasze ciało wyczuwa, kiedy w nie inwestujemy. Twoje fizyczne ja jest silnie połączone z twoim mentalnym i emocjonalnym ja. Nie możesz zignorować jednej części trójkąta i oczekiwać cudów – to tak nie działa.

 

Rób miłe rzeczy dla innych

Kiedy robisz coś dobrego dla siebie (idąc na długi spacer) lub dla kogoś innego (niosąc czyjeś zakupy) – czujemy się dobrze. Wiemy, że nasz czas był owocny. Czujemy, że mamy cel lub w jakiś mały sposób przyczyniliśmy się do rozwoju społeczeństwa. To wspaniałe uczucie. Im bardziej koncentrujemy się na ilości szczęścia, które staramy się wygenerować, tym lepiej będziemy się czuć.

 

Nie porównuj się do innych

Istnieje różnica między dostrzeganiem lub wspieraniem tego, co robią inni, a porównywaniem się do nich. W grę wchodzi po prostu zbyt wiele zmiennych. Nie masz pojęcia, gdzie ta druga osoba jest na swojej drodze, jakie było jej dzieciństwo, z jakim długiem studenckim musiała sobie poradzić, czy nie, czy jest szczęśliwa, czy lubi swojego szefa lub karierę, jaki jest jej związek, gdy jest za zamkniętymi drzwiami… Po prostu w żaden sposób nie masz wszystkich tych informacji. Zatem porównywanie własnej podróży do podróży innych jest po prostu niesprawiedliwe.Nie masz żadnych danych niezbędnych do dokonania rozsądnej oceny.

Naucz się uznawać i wspierać innych. Oprzyj się pokusie porównywania i po prostu ZAŁÓŻ, że jesteście na zupełnie innych półkulach, jeśli chodzi o punkt początkowy i końcowy. Każdy ma inny scenariusz do przeżycia, zatem skup się na tym, co jest tu i teraz, oraz poczuj wdzięczność za to, co już otrzymałeś oraz gdzie udało Ci się dotrzeć.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment