[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Definicja dbania o zdrowie nie zamyka się tylko w odpowiedniej diecie i ćwiczeniach. Równie ważne jest zachowanie spokoju psychicznego, ograniczając napływ bodźców.

3 oznaki, że potrzebujesz cyfrowego detoksu

Czy łapiesz się na chronicznym poczuciu lęku? Albo porównujesz swoje życie z innymi? Świat mediów społecznościowych może nieść wiele korzyści, jednak tylko wtedy, gdy podchodzimy do niego rozsądnie. Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie. To, co widzimy w Internecie, jest tylko namiastką prawdziwego życia, na które składają się nie tylko same osiągnięcia, ale też upadki. Dlatego, aby zachować psychiczną równowagę konieczną dla utrzymania zdrowia, czasami dobrze jest zrobić sobie cyfrowy detoks.

Poniżej znajdziesz typowe sygnały, które mogą świadczyć o tym, że podświadomie potrzebujesz przerwy od social media. Jeśli utożsamiasz się z którąś z wymienionych oznak, rozważ odejście od cyfrowego świata na miesiąc lub dwa, aby w pełni cieszyć się każdą chwilą i skupić na własnych priorytetach, a szybko zauważysz poprawę jakości Twojego życia na tle zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

  • Spędzasz zbyt dużo czasu w social media

Klikasz artykuł, który powinien zająć tylko 5–10 minut Twojego czasu, a potem kontynuujesz przewijanie swojego kanału wiadomości na Facebooku… Zanim się zorientujesz, spędziłeś 15–20 minut bezmyślnie przewijając.

Marnowanie czasu jest bezpośrednią i oczywistą konsekwencją wbudowanej atrakcyjności gier, witryn i aplikacji. Łatwiej będzie Ci całkowicie zerwać z tym nawykiem, a potem zacząć od nowa, zamiast próbować go ograniczać.

  • Odczuwasz poczucie winy lub niezadowolenie 

Kiedy jesz chipsy, od razu czujesz sól na język. Pozostałość tłuszczu pozostaje na opuszkach palców. Ale kiedy kończysz paczkę chipsów, czujesz niezadowolenie na myśl o ilości spożytych pustych kalorii.

Uczestnictwo w technologii działa na tej samej zasadzie nagrody i żalu. Witryna zapewnia Ci natychmiastową gratyfikację. Zbyt długie jej poświęcenie i stracony czas może objawiać się niezadowoleniem i żalem. Dlatego w obliczu takich sygnałów, njalepszym rozwiązaniem jest cyfrowy detoks.

  • Boisz się, że ominą Cię najważniejsze informacje

FOMO (z ang. Fear of Missing Out) to uznana forma lęku społecznego, która nasiliła się w ostatnich latach związanych z rosnącą popularnością mediów społecznościowych. To obawa, że inni mogą bawić się online, gdy Ciebie nie ma. Świadomość, że jeśli nie obejrzysz konkretnego filmu lub zdjęcia, stracisz na tym.

Prawda jest taka, że zawsze coś przegapisz. Zawsze możemy wziąć udział w czymś więcej, ale czas jest ograniczony, a bycie bardziej zajętym nie jest na to rozwiązaniem. Aby zaakceptować ten niepodważalny fakt, postępuj odwrotnie i celowo omijaj korzystanie z social media.

Podczas miesięcznego detoksu cyfrowego możesz umożliwić najważniejszym osobom kontakt z Tobą w sytuacji awaryjnej np. za pomocą smsa lub wykonania połączenia bezpośrednio na Twój prywatny telefon. Nie jest do tego konieczne połączenie internetowe. Wszystko inne może po prostu poczekać.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment