[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

5 zasad szczęśliwego życia sukcesu

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Czy istnieje przepis na szczęśliwe i spełnione życie? W jaki sposób kierować swoją codziennością, abyśmy byli zadowoleni z wykreowanej przez nas rzeczywistości? Poniżej znajdziecie 5 zasad szczęśliwego życia sukcesu!

 

1. Pozwól sobie być niedoskonałym.

Dążenie do doskonałości to zbyt wysokie stawianie poprzeczki. W większości przypadkach nie będzie można dotrzeć, a więc tym samym obniżysz swoją samoocenę, nie czując się po prostu szczęśliwy na myśl o wykreowanej przez samego Ciebie rzeczywistości.

Perfekcjonizm to sposób myślenia, który zasysa Twoją energię, Ciebie, Twoje myśli, a nawet Twoje szczęście. Zaakceptowanie niedoskonałości jako części doskonałego życia znacznie zmieni Twój światopogląd i codzienne samopoczucie.

 

2. Bądź jedynym i niepowtarzalnym sobą.

Brak możliwości bycia sobą, podejmowanie jakichkolwiek działań tylko ze względu na innych lub cenzurowanie siebie wcale nie są dobre. To sprawia, że ​​życie wydaje się takie małostkowe i ograniczone. Więc jak być sobą? Krok pierwszy – zapamiętaj, że Twoje środowisko odgrywa niebagatelną rolę, codziennie wywierając na Ciebie wpływ.

Krok drugi: spędzaj więcej czasu z ludźmi, którzy wspierają Twoje marzenia, wartości i Ciebie. Albo przynajmniej są neutralni. Spędzaj natomiast mniej czasu z ludźmi, którzy zawsze Cię krytykują lub po prostu czujesz, że nie nadajecie na tych samych falach.

 

3. Wróć do tego, co dawało Ci największą radość.

Ważne jest, aby znaleźć trochę czasu i energii na rzeczy, dzięki którym czujesz,  że żyjesz!

Od czego zacząć? Na początek spróbuj czegoś nowego, nawet jeśli jest to coś małego. Zjedz wegetariańskie danie, jeśli zawsze zwykłeś jeść mięso. Posłuchaj muzyki, która nie leży w Twojej codziennej playliście. Wyjdź z przyjaciółmi do kina, kawiarni lub pubu, jeśli zwykle nocujesz w domu. Lub odwrotnie. Stwórz zróżnicowanie i regularnie rozszerzaj swoją strefę komfortu na drobne sposoby, aby żyć szczęśliwszym życiem.

Połącz się ponownie z tym, co kochałeś, a w przeszłości odeszło na boczny tor. Jeśli kiedyś wędkowałeś, malowałeś lub grałeś na gitarze i dawało Ci to radość oraz poczucie spełnienia, wróć do tego. Poświęć na to godzinę w tym tygodniu i zobacz, czy nadal dzięki temu czujesz się pełniejszy, szczęśliwszy i pełen życia!

 

4. Myśl optymistycznie!

Pesymistyczne myślenie może naprawdę ograniczać Twoje życie. Pytanie: jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne? Odpowiedź jest prosta. Zacznij od zadawania sobie samemu optymistycznych pytań.

Kiedy dana sytuacja wydaje Ci się kompletnie negatywna i nie widzisz w niej żadnych pozytywów, spróbuj wzbudzić w sobie jakiekolwiek optymistyczne myślenie tak, aby zmienić dany moment/zdarzenie/relację w coś, z czego mógłbyś czerpać pozytywne emocje.

To mogę być np. takie pytania:

  • Jaka jest jedna pozytywna rzecz w tej sytuacji?
  • Jaka jest szansa na poprawienie obecnego stanu danej sytuacji?

Zwróć uwagę, jakie pytania są dla Ciebie i w zależności od danej sytuacji najskuteczniejsze, a następnie regularnie do nich wracaj.

 

5. Naucz się przebaczać.
Siła nie leży w życiu wspomnieniami i oglądaniu się za siebie, ale w byciu obecnym w chili teraźniejszej, jednocześnie spoglądając z nadzieją w przyszłość. Nie łatwo jest nauczyć się wybaczać, jednak istnieją pewne wskazówki, które mogą Ci w tym pomóc.

Krok pierwszy: pamiętaj, że wybaczasz dla własnej korzyści.

Dopóki nie wybaczysz komuś, Wasza relacja wciąż jest żywa. Twoje myśli niebawem znów wrócą do osoby, która Cię skrzywdziła i to Ty będziesz czuć się z tym źle, rozpamiętując przeszłość.

Więź emocjonalna między Wami jest tak silna, że stanowi źródło Twojego cierpienia, najczęściej dotykając również osoby, żyjące w Twoim otoczeniu poprzez Twoją ekspresję bólu i żalu do tego, co Cię zraniło.

Kiedy wybaczasz, nie tylko uwalniasz drugą osobę od energii, którą dotychczas wysyłałeś w jej kierunku, ale jednocześnie Ty również stajesz się wolny, zyskując spokój ducha i radość w codzienności Twojego życia.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment