Dowiedz się, jak chronić swoje pozytywne wibracje i wieść szczęśliwe oraz spełnione życie!

Nauka dowodzi, że szczęście jest pod naszą kontrolą i że wszyscy możemy dokonać wyboru.

Nauka potwierdza również przekonanie, że możemy zmienić stan naszego życia, nie tylko zwracając uwagę na nasze codzienne myśli, ale także na nasze postawy i zachowanie.

Chociaż szczęście i pozytywne wibracje zaczynają się od nas samych, wielu z nas polega na czynnikach zewnętrznych, jak gdyby one miały tworzyć i definiować to, co nazywamy szczęściem. Powodem, dla którego niektórzy ludzie są szczęśliwsi od innych, jest to, że podejmują wspólny wysiłek, aby być i polegać na sobie – samemu tworzyć własne szczęście.

Kiedy już wiemy, gdzie i pod jaką postacią powinniśmy szukać szczęścia, powinniśmy się zastanowić, jak utrzymać w sobie ten pozytywny nastrój.

Dlatego przygotowaliśmy 10 wskazówek, które pomogą Wam zachować pozytywną energię w ciągu dnia.

1. Nie szukaj aprobaty ani potwierdzenia swojej wartości w oczach innych osób

Szczęśliwi ludzie są bardziej świadomi oraz pewni siebie. Nie przejmują się zbytnio tym, co myślą o nich inni lub w jaki sposób są postrzegani poprzez otoczenie. Nie pozwalają innym definiować własnego ja lub dyktować, kim powinni być.

2. Nie polegaj na innych, jeśli chodzi o Twoje własne szczęście

Szczęśliwi ludzie wiedzą, że prawdziwe i trwałe szczęście pochodzi tylko z wewnątrz i można je znaleźć jedynie w samym sobie. Chociaż inni ludzie mogą wpływać na nasze nastroje oraz usposobienie, raczej nie powinniśmy na nich polegać, jeśli chodzi o nasze własne szczęście.

Ludzie zadowoleni z życia nie czynią innych odpowiedzialnymi za swoją radość, ponieważ wiedzą, że taki ciężar należy nakładać tylko na siebie samego. Tak naprawdę to właśnie Ty jesteś jedyną osobą, na którą możesz konsekwentnie wpływać i decydować o perspektywie, z jakiej patrzysz na własne życie.

3. Nie mów o sobie negatywnie

Szczęśliwi ludzie angażują się w pozytywny, wewnętrzny dialog o samym sobie. Często są swoim największym wsparciem i motywatorem oraz lubią otaczać się ludźmi, którzy sprawiają, że czują się po prostu dobrze.

Szczęśliwi ludzie nie krytykują siebie ani nie mówią ciągle o rzeczach, których w sobie nie lubią; koncentrują się na docenieniu swoich mocnych stron oraz poświęcają czas na zmianę tego, nad czym chcieliby pracować.

4. Nie porównuj się z innymi

Szczęśliwi ludzie doceniają swoją indywidualność i często czują się dobrze we własnej skórze. Uwzględniają fakt, że wszyscy jesteśmy różni z jakiegoś powodu i każdy ma coś wyjątkowego do wniesienia dla świata.

Ludzie, którzy wydają się być z natury szczęśliwi, nie tracą czasu na porównywanie się z innymi. Rozumieją, że zawsze będzie ktoś lepszy, bardziej wykształcony, odnoszący większe sukcesy. Nie przeszkadza im to jednak, aby wieść spełnione i szczęśliwe życie, ponieważ są świadomi swojej własnej wartości.

5. Nie traktuj siebie zbyt poważnie

Osoby o pozytywnym usposobieniu nie traktują siebie zbyt poważnie; mają dystans i potrafią śmiać się z samego siebie. Bez względu na to, co dzieje się w ich życiu, szczęśliwi ludzie wciąż potrafią być wdzięcznym za najdrobniejsze, pozytywne rzeczy, które ich spotykają.

Poznaj 3 zdrowe nawyki, które pomogą Ci zbudować dystans wobec otaczającego Cię świata.

6. Otaczaj się ludźmi, którzy wnoszą do Twojego życia radość

Powodem, dla którego prawdziwie szczęśliwi ludzie są szczęśliwi, jest to, że otaczają się ludźmi i rzeczami, które wnoszą do ich życia radość.  Tak naprawdę najszczęśliwszymi ludźmi są ci, którzy robią to, co kochają, pracują w zawodach, które ich pasjonują oraz z którymi rezonują.

7. Nie użalaj się nad sobą

Użalanie się nad sobą, gdy sprawy nie układają się po naszej myśli, jest niezwykle łatwe. Szczęśliwi ludzie nie postrzegają siebie jednak jako ofiary, gdy w ich życiu pojawiają się komplikacje. Najczęściej posiadają zdolność do przekształcania “problemów” w komunikaty oraz życiowe lekcje, które wykorzystują jako katalizatory do samodoskonalenia i zmiany.

Skończ z narzekaniem i doceń to co masz!

Szczęśliwi ludzie chronią swoje pozytywne wibracje, nie pozwalając, aby niepowodzenia lub nieszczęścia powstrzymywały ich przed działaniem oraz spełnianiem swoich marzeń. Najczęściej napotkane przeciwności losu wykorzystują tak, aby poczuć się bardziej zdeterminowanym do zmiany i pracy nad samym sobą.

Related Posts

Leave a comment