[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy potrafisz przegrywać?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Niektórzy mogą twierdzić, że porażka jest lepsza niż wygrana, a przynajmniej bardziej znacząca na drodze do sukcesu. Czego właściwie może nas nauczyć porażka? Czy w życiu chodzi tylko o wygrywanie?

Przegrana przypomina nam, że wszystko, o co warto walczyć w życiu, wymaga pracy, a także zmusza do oceny naszego działania, poddając konstruktywnej krytyce szczególnie te obszary, które wymagają od nas poprawy.

Dzięki porażce ​​nie popadamy w samozadowolenie. Jasne, wszyscy chcemy wygrać, ale to, jak się zachowujesz, gdy przegrywasz, ma kluczowe znaczenie; w przeciwnym razie przegapisz podstawową lekcję od życia.

„Nie możesz wygrać, jeśli nie nauczysz się przegrywać.”
– Kareem Abdul-Jabbar

 

Przegrana nie oznacza, że ​​sobie nie radzisz

Zapamiętaj raz na zawsze: przegrana nie oznacza, że ​​jesteś w czymś okropny. Nie jest też równoznaczna z tym, że przegrałeś. Oznacza natomiast, że masz szansę na rozwój i poprawę. Jest po prostu sygnałem dla Ciebie, że miałeś okazję spotkać kogoś, kto mógł Cię nauczyć czegoś nowego, a Ty powinieneś wyciągnąć z tego lekcję, wykorzystując nowo pozyskane zdolności na swojej własnej drodze do sukcesu.

Wiele dobrych rzeczy może wyniknąć z przegranej, jeśli jesteś otwarty na nowe doświadczenia, po prostu akceptując rzeczy takimi, jakimi są. Oczywiście, wszyscy lubimy wygrywać, ale w życiu musi być zachowana równowaga. Zastanów się, jak zamierzasz działać i jaki przykład chciałbyś dać ludziom, którzy są wokół Ciebie. Nigdy nie wiesz, kto obserwuje Twoje zachowanie i czyje umiejętności kształtujesz poprzez swoje własne decyzje.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz