[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”40″][vc_column_text]

Strach jest naturalną reakcją obronną przed zmianą. To jednak od Ciebie zależy, jaki wpływ – pozytywny czy negatywy – będzie on mieć na Twoje życie.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Na każdym etapie życia się czegoś boimy, tak jak każdy kolejny etap życia wiąże się ze zmianą. Strach jest naturalną rekcją obronną przed nowym. Irracjonalny lęk opanowujący Twój umysł, rosnący z upływem czasu, chce Cię zatrzymać. To wtedy słyszysz w głowie głosik próbujący Cię przekonać siłą, wydawać by się mogło, niepodważalnych argumentów, że się nie uda, że nie warto, że może tu jest nam dobrze… To właśnie strach paraliżuje i blokuje Cię przed opuszczeniem strefy komfortu.

 

Strach przed czymkolwiek nabiera na sile, jeżeli nie znasz siebie i swoich możliwości.
– Lidia Iwanowska

 

Strach wcale nie musi być paralizatorem, blokadą ani kulą u nogi, przez którą nie możemy pójść naprzód. Lęk występuje u każdego i cały sekret tkwi w tym, jak obchodzimy się z tą emocją. Strach zatrzymuje nas przed pochopnymi decyzjami, uruchamiając, zwykle bardzo stronnicze, ale wciąż racjonalne myślenie. Gdyby nie odczuwanie lęku, nigdy nie zastanawialibyśmy się przed czymkolwiek, a jednak są sytuacje, które wymagają głębszej analizy, nie tylko pójścia za impulsem.

Czy wiesz, jak pokonać strach?

Znajdź źródło – zastanów się, czego tak naprawdę się boisz. Czy jest to pojedyncza rzecz, czy może odczuwasz więcej obaw? Czy lęk jest zależny od konkretnej sytuacji, miejsca, w jakim się znajdujesz? Pomoc, którą niesie ze sobą life coaching, blog, który obecnie czytasz – znajdziesz tu sprawdzone metody na radzenie sobie ze strachem, które większości osób są w stanie pomóc, jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz konkretnej pomocy doświadczonej osoby – life coaching w nurcie serca jest dla Ciebie idealną propozycją. Podczas spotkań odpowiesz sobie na pytania, których odpowiedzi szukałeś od bardzo dawna, a od zawsze nosiłeś je w sercu, tylko nie potrafiłeś ich odczytać… Uwolnisz się od paraliżującego lęku, aby móc pójść naprzód drogą życia i zdrowia pełnego sukcesu.

Jeśli jednak znasz już przyczynę i źródło własnego lęku, zadaj sobie jedno bardzo ważne pytanie:

Czy cokolwiek stracisz, odrzucając strach i decydując się na zmianę?

Jaki najgorszy scenariusz przewidujesz? Rozważ wszystkie alternatywy. Niepowodzenie to koniec świata, a coś, co nawet jeśli wydarzy się w Twoim życiu, umocni Cię, a Ty wyniesiesz z tego wnioski na przyszłość. Czy naprawdę warto jest zastanawiać się nad realizacją swoich pragnień w życiu, które jest nam dane i którego czas jest ograniczony, aby tylko patrzeć, jak marzenia odchodzą, a my, pozostając w swojej bańce komfortu, jesteśmy nieszczęśliwi i niespełnieni?[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz