[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Powszechnie przyjęło się, że miarą sukcesu jest status społeczny oraz posiadany majątek. Wiele osób utożsamia swój życiowy sukces z drogimi ubraniami, samochodami oraz wakacyjnymi wyjazdami kilka razy do roku. Czy rzeczywiście sukces można mierzyć jedną skalą?

 

Czym jest sukces?

W rzeczywistości definicja sukcesu jest bardzo indywidualną sprawą i każda osoba może utożsamiać go z czymś innym. Dla jednych może to być awans zawodowy i wysokie dochody, a dla drugich przebiegnięcie maratonu, przeczytanie kilkunastu książek lub rzucenie palenia.

Definicja sukcesu zależy od naszych osobistych priorytetów i wartości życiowych. Osoby ukierunkowane na rozwój zawodowy stawiają na pierwszym miejscu karierę, dlatego to właśnie ona kojarzy im się z sukcesem życiowym. Założenie rodzinny to również dla wielu ludzi priorytet, dlatego stworzenie ciepła rodzinnego łączą oni z definicją sukcesu.

 

Jak osiągnąć sukces?

W dążeniu do osiągnięcia sukcesu pierwszym i najważniejszym krokiem jest określenie już na samym początku drogi celu. Czym jest dla Ciebie sukces? Co chciałbyś osiągnąć?

Celem jest Twoja własna definicja sukcesu. Nie urzeczywistniasz swoich marzeń, jeśli jasno nie określisz swojego celu – osobistej definicji sukcesu.

Sukces to nie pieniądze. Sukces to czerpanie przyjemności z życia; szczęście, spełnienie i satysfakcja. Pamiętaj, że, decydując się na sukces, bierzesz na siebie odpowiedzialność za swoje działanie, którego efekty doprowadzą Cię urzeczywistnienia Twoich pragnień. Pamiętaj tylko, że…

 

Sukces to cierpliwość, wytrwałość i systematyczna praca.
Swój własny sukces budujesz każdego dnia.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz