[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Fobia społeczna a stres – co mają ze sobą wspólnego?

 

Boisz się, co o Tobie pomyślą inni? A może odczuwasz strach przed nawiązywaniem kontaktu z drugim człowiekiem? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci przezwyciężyć barierę i odważnie sięgać po to, czego pragniesz.

 

Fobia społeczna – czym się objawia?
Jeśli denerwujesz się przed spotkaniem ze znajomymi/rodziną lub randką, jest szansa, że możesz cierpieć na fobię społeczną. Zjawisko to objawia się przede wszystkim poczuciem strachu, który jest naturalną reakcją obronną w obliczu kontaktu z drugim człowiekiem. Zaczynasz się denerwować i analizować każdy szczegół. Stres Cię paraliżuje, pocisz się i drżysz na całym ciele, łatwo się czerwienisz. Odczuwasz blokadę wyrażania własnych myśli i emocji. Chcesz pokazać swoje prawdziwe oblicze, jednak coś Cię powstrzymuje. Tak objawia się właśnie fobia społeczna – czy wiesz, jak sobie z nią radzić?
Całe szczęście, że nie jesteś w tym sam. Stres jest czymś naturalnym. Najczęściej pojawia się w sytuacjach, które są dla nas zupełnie nowe. Występuje jednak też wtedy, gdy nosimy w sobie strach. Obawę, przed tym, co pomyślą o nas inni. Stresujemy się, bo nie wiemy, jak nas odbiorą. A przecież w życiu i w relacjach międzyludzkich chodzi przede wszystkim o naturalność, bo właśnie ona jest kluczem do zjednania sobie prawdziwych przyjaciół i budowania pozytywnego otoczenia opartego na szczerości, która wywodzi się od nas samych.
Jak radzić sobie ze stresem?
Wiesz już, że emocje, które czujesz, są normalnym zjawiskiem i dotykają niemal każdego człowieka na Ziemi. Ale czy zdajesz sobie też sprawę z tego, jak w prosty i szybki sposób możesz radzić sobie ze stresem? Poniżej przygotowałam dla Ciebie kilka sprawdzonych technik, których sama używam w codziennym życiu i które pomogą Ci pokonać strach w obliczu spotkania z drugim człowiekiem oraz opanować paraliżujący stres, abyś mógł w pełni być po prostu sobą i brać z życia wszystko to, co najlepsze.
  • Krok 1: Zwolnij.
    Kiedy wybierasz się na randkę, spotkanie lub rozmowę o pracę, która sprawia, że się stresujesz, po prostu zwolnij. Daj sobie chwilę na zebranie myśli. Nie śpiesz się. Obserwuj swoje emocje, ale nie utożsamiaj się z nimi. Staraj się być poza strachem, który Cię wypełnia. Stań się na chwilę obserwatorem i obserwuj sytuację z boku.
  • Krok 2: Oddychaj.
    Stań w miejscu lub usiądź na minutę. A potem po prostu oddychaj. Weź głębszy wdech, niż zwykle. Upewnij się, że oddychasz przez nozdrza i brzuchem. Skoncentruj się tylko na powolnych wdechach i wydechach przez 1-2 minuty. To uspokoi Twój umysł i ciało oraz sprawi, że Twoje myśli staną się bardziej przejrzyste.

 Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz