Czy istnieje sprawdzony przepis na zbudowanie zaufania?
Dowiedz się, jak pogłębiać relacje z innymi i tworzyć pozytywną rzeczywistość, w której żyjesz na co dzień.
Jak budować zaufanie?

Każda szczęśliwa i zdrowa relacja potrzebuje być oparta na solidnym fundamencie. Eksperci nie mają wątpliwości, że podwaliną każdego związku jest zaufanie.

Poniżej postanowiłam podzielić się z Wami 3 złotymi zasadami, które pozwolą Wam kreować relacje, w których zaufanie jest podstawą, a nie wyjątkiem. Być może już wcześniej się z nimi zetknęliście, a może dopiero będziecie je wdrażać do swojej codzienności. Najważniejsze jest to, abyście pozostali konsekwentni w powziętych postanowieniach. Pamiętajcie, że kluczem do sukcesu jest rutyna i praktyka nawyków, które budują nasze życie.

Bądź szczery i dziel się własnymi słabościami

Nie ma bardziej sprawdzonego sposobu budowania zaufania jak bycie autentyczną wersją siebie. Szczerość otwiera drzwi każdego serca. Nikt z nas nie jest idealny, każdy ma zarówno wady, jak i zalety, z którymi mierzymy się na co dzień. Zaakceptowanie własnych słabości oraz jawne mówienie o nich sprawia, że innym ludziom łatwiej jest sobie z nimi poradzić.

Jeśli jesteśmy godni zaufania, potrzeba szczerości rozciąga się na wszystkie poziomy naszej komunikacji i interakcji. Trzymaj się zatem z dala od tajemnic, ukrywania informacji oraz kłamstw, które mogą prowadzić do zburzenia relacji i zerwania więzi, jaką budowaliśmy przez długie lata.

Ćwicz asertywną komunikację

Zachowując asertywność w komunikacji, okazujemy szacunek zarówno innym, jak i samym sobie. Formułowanie jasnych i klarownych komunikatów stanowi bazę do wymiany osobistych doświadczeń dwóch różnych osób o całkowicie odmiennych osobowościach, doświadczeniach i światopoglądach. Taka sytuacja prowokuje do poszerzania własnych granic.

Akceptowanie poglądów drugiej strony tworzy sieć zaufania, która otwiera możliwość pogłębiania relacji i zbudowania silnej więzi. Praktyka asertywnej komunikacji jest niezwykle ważna, ponieważ wyrażanie poglądów w jakikolwiek inny sposób może prowadzić do nieufności, strachu i zmartwień.

Bądź konsekwentny w słowach i czynach

Bycie godnym zaufania nie jest jednorazowym wyzwaniem, krótkotrwałym wydarzeniem lub impulsywnym działaniem. Bycie godnym zaufania to wymóg pełnoetatowy, który musi być realizowany przez całe życie, bo w istocie, taka postawa sama w sobie stanowi część lifestylu.

Aby to osiągnąć, mów jawnie o swoich słabościach, być szczery i praktykuj asertywną komunikację.  Twoim zadaniem jest wytyczyć kurs, który pozwoli Ci ucieleśnić atrybuty, prowadzące do zbudowania. Codzienne zachowanie powinno odzwierciedlać słowa i przekonania, w które wierzysz i które sam wyznajesz. Stare powiedzenie: „czyny mówią głośniej niż słowa” podsumowuje, w jaki sposób nasze zachowanie może budować zaufanie lub, wręcz przeciwnie, zniszczyć je.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz?A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty.Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment