[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”40″][vc_column_text]

Pozytywne myślenie to konieczność dla szczęśliwego, kreatywnego, zdrowego i wypełnionego sensem życia, a w końcowym rezultacie – życia wypełnionego sukcesem!

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Czy zatem łatwo jest myśleć pozytywnie, w wyniku czego wypływają dla nas same korzyści?

Niezupełnie i nie zawsze…

Przeszkodą jest negatywne myślenie.

Negatywne myślenie sprowadza się do życia w niepewności i rozterkach, frustracji, często smutku, ogólnie – do życia wypełnionego stresem, nierzadko depresją, co prowadzi do emocjonalnego, mentalnego i fizycznego rozstroju organizmu, pociągając za sobą gamę przeróżnych dolegliwości – chorób.

Psychologicznie, negatywne myślenie prowadzi do utraty wiary w siebie i uczucia zaniżonej wartości.

Pomimo niekorzystnych skutków negatywnego myślenia i ogólnego odczucia, że nie prowadzi ono do niczego dobrego w naszym życiu, często nie potrafimy odmówić “pokusie” i kontynuujemy negatywne myślenie.

A więc dlaczego dalej to robimy, skoro wszelkie doświadczenia i badania dowodzą,  że negatywne myślenie, w przeciwieństwie do pozytywnego myślenia, to często życiowe bankructwo?

To przepaść, a kiedy w nią wpadniemy, bardzo trudno jest z niej wyjść…

Życie wypełnione porażkami, obawą przed przyszłością, brakiem sukcesu i niewiedzą jak sobie z tym poradzić.

Odpowiedź jest prosta…

 

Lidia Iwanowska.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment