[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz jak określić swoje wartości i znaleźć cel w życiu?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Krok pierwszy: wyjdź poza schemat

Coś, czego nie uczymy się w szkole, to to, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i że jeśli chcemy czuć się spełnieni i szczęśliwi, powinniśmy przyczyniać się do tego świata w sposób, który odpowiada naszym wartościom i odżywia naszą duszę (naszą wewnętrzną istotę). Zamiast tego uczy się nas, jak określić, do którego kwadratowego pudełka najlepiej pasować, nawet jeśli jesteśmy wciśnięci i wepchnięci do takiego, które pasuje do wyobrażeń innych ludzi o tym, jaką karierę lub styl życia powinniśmy mieć.

Ta forma ciągłej socjalizacji, którą otrzymujemy od młodości, jest naprawdę bardzo wiążąca. Wielu ludzi toczy wojnę między robieniem tego, co chcą, a byciem sobą, a robieniem tego, czego oczekuje od nich społeczeństwo, tak jakby ich wartości i pragnienia się nie liczyły.

Krok drugi: określ swoje wartości

Jaki jest cel twojego życia? To egzystencjalne pytanie, dlaczego jesteś na tej planecie. Podstawową przesłanką jest to, że wszyscy jesteśmy tutaj, na Ziemi, aby odgrywać wyjątkową rolę.

Określ wartości, które są dla ciebie ważne, abyś mógł prowadzić życie, które sprawia, że czujesz się szczęśliwy, dumny i spełniony. Kiedy wiesz, według jakich wartości chcesz żyć, kierunek Twojego życia stanie się znacznie bardziej przejrzysty, a podejmowanie decyzji będzie o wiele łatwiejsze.

Krok trzeci: rób to, co sprawia Ci przyjemność

Porozmawiaj z każdym, kto jest naprawdę szczęśliwy i spełniony, a powie ci, że żyje życiem, które odpowiada jego wartościom; życiowe osiągnięcia i bieżący cel tej osoby będą również zgodne z ważnymi dla niej jej wartościami.

Niezależnie od tego, czy robimy karierę, działamy w wolontariacie, odgrywając rolę charytatywną czy zajmujemy się swoim hobby, wszyscy możemy podnieść poziom szczęścia, dumy i satysfakcji, jakie odczuwamy, realizując cel naszego życia. Aby wnosić pozytywny wkład w życie naszych bliskich i całej ludzkości, powinniśmy prowadzić życie zgodne z naszymi wartościami oraz indywidualnymi preferencjami.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz