[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz, że większość decyzji, które podejmujesz wynika z Twojej podświadomości?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Jak często zajmujesz się codziennymi czynnościami, kiedy nagle łapiesz się na tym, że w myślach mówisz do siebie (do swojego umysłu) w sposób negatywny o sobie samym? Prawdą jest, że nie robiłeś tego świadomie, ale prawdą też jest, że robiłeś to podświadomie i w jakiś sposób to podświadome działanie weszło w Twoją świadomość. Wiesz, co mam na myśli? Po kolei…

Potęga podświadomości

Niesamowite jest myślenie o wszystkich procesach zachodzących w naszym mózgu, kiedy myślimy, że robimy tylko to, czego jesteśmy świadomi. Jednakże poniżej poziomu świadomości myślimy, rejestrujemy, rozumujemy i podejmujemy decyzje, nawet nie zdając sobie sprawy, że to robimy.

Jeśli działania naszej podświadomości determinują nasze szczęście, życiowe wybory i sukcesy, w którym momencie decydujemy się przejąć świadomą kontrolę nad naszą podświadomością? Czy to w ogóle możliwe? Co by się stało z naszym życiem, gdybyśmy to zrobili? Co stałoby się ze społeczeństwem, gdyby nauczano tego w szkołach? Czy jesteśmy przeciętni, żeby tylko nieliczni na szczycie mogli skorzystać? To właśnie sugeruje książka i film The Secret, prawda? Czy chcesz dostosować sposób korzystania z umysłu, aby łatwo osiągnąć swoje cele, duże i małe?

Pod powierzchnią

Badania pokazują, że nasza podświadomość pracuje cicho, wpływając na to, jak reagujemy na nasze zewnętrzne środowisko, a mimo to często zapominamy, że podświadomość jest integralną częścią tego, co myślimy, co czujemy, co robimy i co osiągamy.

Kilka lat temu badanie przeprowadzone przez Williamsa i Bargha (2008) przyjrzało się, jak zewnętrzne bodźce środowiskowe mogą wpływać na to, jak postrzegamy coś zupełnie niezwiązanego. W drodze do laboratorium na eksperyment, każdy uczestnik spotkał po drodze asystenta laboratoryjnego, który miał pełne ręce roboty z notatnikami, papierami, podręcznikami i filiżanką gorącej lub mrożonej kawy. Asystent w laboratorium poprosił każdego uczestnika o chwilową pomoc, trzymając filiżankę kawy.

O dziwo, ci, którzy trzymali filiżankę mrożonej kawy, ocenili hipotetycznego nieznajomego, o którym później czytali, jako znacznie zimniejszego, bardziej samolubnego i mniej towarzyskiego niż uczestnicy, którzy trzymali filiżankę gorącej kawy. Łał! To, że my, ludzie, możemy tak łatwo manipulować naszym myśleniem, a tym samym naszymi wynikającymi z tego uczuciami i zachowaniami, pokazuje tylko, jak najmniejsze modyfikacje tego, co jest przetwarzane na poziomie podświadomości, mogą całkowicie zmienić sposób, w jaki reagujemy na życie i otrzymywane wyniki!

Magiczna sztuczka o magicznej mocy

Jeśli dotknięcie czegoś fizycznie gorącego lub zimnego może wpłynąć na to, jak postrzegamy coś pozornie niezwiązanego, wyobraź sobie wszystkie rzeczy, które mają miejsce codziennie w naszym otaczającym środowisku, które przenikają do naszej podświadomości, a następnie, bez wiedzy naszej świadomości, wpływają na nasze myśli, uczucia i zachowania ze względu na połączenie wszystkich tych czynników!

Cokolwiek myślimy, wpływa na to, jak się czujemy, co z kolei wpływa na to, jak się zachowujemy, co z kolei decyduje o wynikach, jakie otrzymujemy, więc co możesz zmienić w swoich codziennych nawykach, które mogą skierować Twoje życie w kierunku, w którym chcesz, aby podążało? Tylko wyobraźnia! Jeśli przelotny uścisk gorącej lub zimnej filiżanki napoju może mieć tak głęboki wpływ na nasze postrzeganie czegoś niezwiązanego, co możemy poprawić, aby zmienić bieg naszego życia?

Czy podczas pracy usiadłbyś z butelką z gorącą wodą przy biurku? Czy zmieniłbyś obraz wiszący w Twoim biurze? Czy zacząłbyś całować swojego partnera za każdym razem, gdy przechodził przez drzwi? Czy chciałbyś posłuchać jakiejś piosenki, gdy miałeś mieć ważne spotkanie biznesowe? Czy zacząłbyś używać codziennych afirmacji, aby zmienić programowanie w swoim podświadomym i świadomym umyśle, abyś mógł zmienić kierunek swojego życia na lepsze?

Pomyśl o swoim obecnym życiu, obecnym otoczeniu, bodźcach zewnętrznych, z którymi się stykasz, kierunku, w którym chcesz, aby twoje życie podążało i drobnych zmianach, które mógłbyś wprowadzić. Pamięaj – Twój sukces jest na wyciągnięcie ręki!

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz