Znasz to uczucie, kiedy dopada Cię zmęczenie i brak motywacji? Nie jest łatwo utrzymać energię i optymizm w zimie tak jak w ciepłe, letnie dni. Dowiedz się, czym objawia się zimowa depresja i jak z nią walczyć.
Jak uniknąć zimowej depresji?

Jak utrzymać pozytywne nastawienie, gdy za oknem szarówka? Okres jesienno-zimowy to czas regeneracji i odpoczynku. Zwierzęta mają to wpisane w naturę, a większość z nich udaje się do snu zimowego. W przypadku naturalnych instynktów jest nam bardzo blisko do trybu aktywności zwierząt. Dlatego zimą powinniśmy zadbać w szczególności o siebie. Z tej okazji przygotowałam 3 sprawdzone sposoby, dzięki którym dowiesz się, jak uniknąć zimowej depresji. Podziel się swoją opinią w komentarzu, która wskazówka okazała się dla Ciebie najlepszą praktyką!

 • Każdy dzień zaczynaj od wyjścia na zewnątrz
  Zaraz po obudzeniu wyjdź na ganek zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz wybrać się na krótki spacer do pobliskiej piekarni lub np. spacer z psem. Już kilka minut na świeżym powietrzu skutecznie Cię rozbudzi i pozytywnie nastawi na dobry początek dnia.
 • Bądź wdzięczny za to, co masz
  W pogoni za lepszym jutrem bardzo często zapominamy o tym, co już mamy. Zaczynając swój dzień, sporządź listę kilku najważniejszych rzeczy w Twoim życiu, za które jesteś wdzięczny. To mogą być rzeczy takie jak:
  – dach nad głową i ciepły dom;
  – dostęp do czystej wody pitnej;
  – trzy stałe posiłki dziennie.
  Praktykując ten nawyk, już po kilku dniach zauważysz, jak wszelka negatywność znika z Twojej codzienności na skutek spojrzenia na własne życie z dalszej perspektywy.
 • Podejmij działanie i idź naprzód
  Niewiele rzeczy powoduje tyle frustracji, zmartwień i niepokoju, co siedzenie i nicnierobienie. Więc nawet jeśli rozpoczęcie lub kontynuowanie swoich marzeń i celów w tym sezonie może być wyjątkowo trudne, przypomnij sobie, że jeśli to zrobisz, zastąpisz powyższe uczucia i myśli optymizmem i zwiększoną pewnością siebie. Najważniejsze jest iść naprzód – nawet małymi krokami, w końcu dojdziesz do celu.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment