W morzu napływających zewsząd bodźców czasami może być trudno nadążyć za własnymi myślami. Odkryj, jak żyć prościej i szczęśliwiej, budując codzienność taką, jakiej pragniesz.
Co to znaczy żyć prościej?

Minimalizm na co dzień? Czemu nie! Na dodatek to wcale nie musi być trudne. Kluczem jest eliminacja nawyków, które potęgują w Tobie uczucie zagubienia – bardzo często też zagłuszenia własnych myśli. Nic dziwnego – ciężko jest usłyszeć własny głos w chórze solistów. Jeśli zastanawiasz się, jak żyć prościej i szczęśliwiej, doskonale trafiłeś.

Jak żyć prościej i szczęśliwiej?
Poniżej znajdziesz trzy sprawdzone sposoby, które pomogą Ci zapanować nad życiowym chaosem i wyeliminować napływające zewsząd niepotrzebne bodźce z Twojej codzienności. Wystarczy, że wprowadzisz je do swojego życia i będziesz nad nimi sukcesywnie pracować, a szybko zauważysz, jak Twoje życie się zmienia – staje się prostsze i wypełnione spokojem, prowadząc na ścieżkę życiowego spełnienia.
  • Krok 1: Zwalcz kompulsywne myślenie

Nadmierne myślenie i analizowanie minionych sytuacji nie pozwala Ci na pełne czerpanie radości i satysfakcji z chwili obecnej. Sprawia, że stajesz się więźniem przeszłości. Kompulsywne myślenie skutkuje zmarnowaniem czasu i energii, które mógłbyś poświęcić na wykonanie innych czynności. Gdy czujesz, że nie jesteś w stanie trzeźwo myśleć, powiedz stop. W chwili, gdy Twoje myśli nabierają negatywnego wydźwięku, powiedz sobie stanowczo: nie będę teraz o tym myśleć. Ta z pozoru prosta technika zazwyczaj działa, ale ważne jest jej sukcesywne praktykowanie.

  • Krok 2: Nie utrudniaj swojej pracy

Przestań komplikować swoją codzienną pracę. Prokrastynacja i odwlekanie wykonania zadań tylko pogłębi Twoją niechęć do podjęcia działania. Zamiast tego zmniejsz zakres pracy, którą musisz wykonać. Startuj po mału. Zaczynaj od tych najprostszych zadań, których wykonanie nie będzie budzić w Tobie poczucia strachu. Czy już wiesz, o czy mowa? Niweluj wewnętrzny opór, zmniejszając zakres prac, które masz do wykonania, a jak tylko poczujesz, że idzie Ci lepiej, automatycznie realizuj kolejne zadania z listy. Zaufaj mi – to działa. Wypróbuj i przekonaj się na własnej skórze!

  • Krok 3: Nie komplikuj relacji z innymi

Czasami zdarza się, że jakieś konkretne słowo wypowiedziane przez bliską nam osobę sprawi, że poczujemy się zranieni. Najczęściej w takim wypadku zamykamy się w sobie, zamiast podjąć próbę wyjaśnienia. Nie komplikuj relacji z innymi – spróbuj porozmawiać o tym, co Cię trafi. Powiedz, jakie emocje wywołały w Tobie dane słowa. Próba czytania cudzych myśli zwykle kończy się tworzeniem koszmarnych scenariuszy we własnym umyśle. Aby tego uniknąć, zacznij kultywować nawyk bycia nieco bardziej bezpośrednim. Rozwijaj nawyk wyraźniejszego komunikowania się, aby nawiązać lepsze zrozumienie z drugą osobą i uniknąć niepotrzebnego gniewu oraz konfliktów.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz