[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

W życiu prawie wszystko jest poza Twoją kontrolą.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Zbyt często ludzie przeceniają znaczenie jednego, decydującego momentu i nie doceniają wartości podejmowania dobrych decyzji i codziennych drobnych postępów.

W życiu prawie wszystko jest poza twoją kontrolą. Co robią inni ludzie, czy jutro będzie padać, czy Twoje wysiłki zostaną docenione, czy nie – wszystkie te wyniki zależą od czynników, którymi nie jesteś TY.

Tarcie i frustracja spowodowane próbą zmiany rzeczy, których nie możesz zmienić, są tyglem, w którym rodzi się mnóstwo nieszczęścia. Zaakceptowanie, że większość rzeczy jest poza twoim wpływem, daje ci wyraźne pozwolenie, aby pozwolić im się rozwinąć tak, jak mogą.

 

Pierwszy bardzo ważny krok

Pokonanie „trzech wielkich nie”, z którymi tak wielu z nas zmaga się na co dzień – nieszczęście, brak wiary, że coś kiedykolwiek się zmieni, niepewność, co robić dalej – zaczyna się od zrozumienia, co możesz kontrolować, a czego nie.

Ta zmiana mentalna nie jest łatwa. Większość z nas przez całe życie martwiła się o rzeczy, nad którymi nie mamy kontroli. Społeczeństwo praktycznie do tego zachęca. Dla większości jest to prawdziwy nawyk – taki, który należy zastąpić zdrowym zrozumieniem tego, jak wiele możemy zmienić.

 

Potęga drobnych zmian

Pomyśl o tym, że wystarczy zmiana temperatury o jeden stopień, aby przekształcić wodę w parę lub lód w wodę. To taka drobna zmiana – tylko jeden krok w innym kierunku – a jednak rezultaty są dramatyczne. Drobna zmiana może mieć ogromne znaczenie na świecie.

Najdrobniejsze rzeczy, które robimy każdego dnia – zarówno pozytywne, jak i negatywne – mogą mieć znaczenie. Albo przybliżają nas, albo oddalają od miejsca, w którym ostatecznie chcemy być. A jednak w większości ignorujemy tę rzeczywistość. Domyślnie zachowujemy się tak, jakby nasze codzienne działania nigdy nie były wystarczająco znaczące. Albo znowu próbujemy przejąć kontrolę nad ważniejszymi rzeczami, nad którymi nie mamy kontroli.

 

Podejmij wyzwanie

O ile bogatsze byłoby Twoje życie, gdybyś każdego dnia podejmował choćby jeden krok wysiłku, aby poprawić coś w swojej obecnej sytuacji?

I chociaż z pewnością będzie to trudniejsze niż nic nie robienie, nie musi to być nawet coś tak trudnego. Wystarczy zebrać się na odwagę, by wyrwać się ze stałego stanu rzeczy i zrobić dziś mały krok naprzód, a jutro go powtórzyć.

 

Wybierz coś małego i produktywnego, cokolwiek chcesz wprowadzić lub poprawić w swoim życiu, a następnie uczyń z tego codzienny nawyk.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz