[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jesienne rytuały – sztuka odpoczywania

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Nadchodzi jesień, a wraz z nią uwielbiane przez Was jesienne rytuały! Ulubiony seans pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej herbaty w ręku – czy mogłoby być lepiej? Dowiedz się, w jaki sposób możesz poprawić swoje samopoczucie dzięki codziennym rytuałom, które pomogą Ci zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

PRZYGOTUJ SIĘ NA JESIEŃ

Po pełnym wrażeń lecie, po upalnych dniach spędzonych aktywnie poza domem przyszedł czas na odpoczynek. Wraz z nadejściem zimnych, jesiennych wieczorów, warto zastanowić się nad tym, co pozwala nam znaleźć wytchnienie od natłoku obowiązków. Takim sposobem na radzenie sobie z codzienną rutyną może być np. poranny 30-minutowy jogging lub joga, przeczytanie rozdziału lub dwóch konkretnej książki czy może wieczorne seanse filmowe. Zastanów się, co sprawdzi się w Twoim przypadku, a następnie wprowadź to jako stały element do Twoich codziennych rytuałów. Dzięki temu odnajdziesz motywację i dodatkowe pokłady siły i energii do działania, a także zachowasz równowagę między różnymi aspektami życia – zarówno tym zawodowym, jak i prywatnym.

 

JESIENNE RYTUAŁY

Czy zastanawiałeś się, jak niewiele trzeba, aby poprawić swoje samopoczucie? Przestrzeń wywiera bezpośredni wpływ na nasz nastrój, dlatego niezwykle istotne jest miejsce, w którym spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Wnętrze Twojego mieszkania to codzienne tło dla regeneracji Twojego organizmu. Przebywając w przytulnych wnętrzach, podnosisz swoje samopoczucie oraz ładujesz energię do działania, potrzebną do realizacji samego siebie na tle codziennych zadań. Oczyszczając przestrzeń swojego życia zarówno ze zbędnych, niepotrzebnych przedmiotów, jak i negatywnych emocji poprzez zamykanie toksycznych znajomości lub zmianę środowiska na lepsze, robisz sobie przysługę. W ten sposób dbasz o przestrzeń, której zadaniem jest wzbudzenie w Tobie poczucia regeneracji.

Ta sama zasada działa w przypadku pozwolenia sobie na odpoczynek. Odprężenie jest niezwykle istotnym elementem naszego życia. Relaks sprawia, że zapominamy o codziennym problemach, odrywając myśli od przyziemnych spraw oraz pozwalając odpocząć umysłowi. Dlatego przynajmniej dwa razy w miesiącu warto przeznaczyć 2-3 dni na optymalny odpoczynek. Wyjazd w góry lub odkrywanie nowych miast to zawsze okazje do poznania nowych, inspirujących miejsc![/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment