[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czym właściwie jest medytacja i co ma wspólnego z rozwojem osobistym?

[/vc_column_text][vc_column_text]Medytacja towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Spotykana jest jako stały element wielu religii oraz wyznań na świecie, a w dniu dzisiejszym coraz częściej stanowi nierozerwalny aspekt naszej codzienności. Czym jest medytacja i jakie są korzyści, które niesie ze sobą jej regularne praktykowanie?

 

Medytacja i jej korzyści

Najskuteczniejszą metodą uspokojenia własnych myśli i wyciszenia umysłu jest właśnie medytacja, będąca synonimem sztuki uważności chwili, której celem jest koncentracja na tym, co w danym momencie jest dla nas najważniejsze. Regularnie praktykowana może nieść ze sobą wiele korzyści, m.in. pogłębia naszą świadomość na otaczający nas świat, wyostrza zmysły na chwilę obecną oraz uczy wewnętrznego spokoju, który jest nieoceniony w nieprzewidywalnych i stresowych sytuacjach.

Mimo pozytywnego wpływu na nasze zdrowie, wokół medytacji wciąż można dostrzec wiele nieporozumień. Wynikają one z powszechnie przyjętego założenia, kojarzącego medytację z czymś tajemniczym, a nawet nadprzyrodzonym, w efekcie czego powstaje błędna definicja, która niestety utożsamiana jest z prawdą. To właśnie dlatego wiele osób boi się jej, co jest zupełnie zrozumiałe, ponieważ człowiek z reguły boi się tego, co nieznane.

 

“Czasami musisz usiąść samotnie na podłodze w cichym pokoju, aby usłyszeć własny głos i nie pozwolić, aby tonął w hałasie innych.”
— Charlotte Eriksson

 

Narzędzie sukcesu

W  dzisiejszym trudno jest się odciąć od stale napływających bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i nie pozwalają na chwilę odpoczynku dla zmęczonego hałasem umysłu. Medytacja jest narzędziem, które wśród codziennego zgiełku pozwoli Ci na wyciszenie. To właśnie w tym miejscu jesteś w stanie usłyszeć samego siebie, posłuchać własnych myśli, a czasem odkryć nawet nowy kierunek dla swojego dotychczasowego życiapoddając się refleksji.

Medytacja odpowiada na pojawiające się w głowie pytania ciszą. To właśnie te pytania odbijają się echem, wracając do nas niczym bumerang, wydobywając odpowiedź z naszego wnętrza podczas codziennej kontemplacji. To właśnie dlatego tak wiele trenerów rozwoju osobistego zachęca swoich klientów do regularnej medytacji, której korzyści mogą nam pomóc w dniu codziennym, w drodze po życie i zdrowie sukcesu.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment