Moc codziennych rytuałów – czego tak naprawdę potrzebujesz, aby przetrwać dzień?

Jak myślisz, dlaczego rutyna jest ważna dla dobrego rozpoczęcia dnia? 

Realizując długoterminowe plany i nie tylko warto mieć świadomość, że to, jakie nawyki w sobie wyrobimy oraz jakie codzienne rytuały wprowadzimy do naszej codzienności, w dużej mierze zadecyduje o całym naszym dniu. Codzienna rutyna zwiększa koncentrację, poczucie spokoju i energię, bez której nie bylibyśmy w stanie działać. Ważne, abyś czuł się szczęśliwszy i zdrowszy, praktykując własne rytuały.

Co pomaga Ci w pełni wykorzystać dzień?

Aby opracować i wyrobić w sobie codzienne nawyki, najpierw powinniśmy zadać sobie pytanie, co nas energetyzuje, motywuje i napełnia pozytywną energią? Czy jest to poranna kawa, dziesięć minut medytacji, a może trening przed pracą – bieganie, joga lub rower?

Bez względu na to, co wybierzemy, najważniejsze jest to, jak się czujemy. Aby rozpocząć dobrze dzień, możemy np. dzień wcześniej naszykować sobie ubrania, aby rankiem nie stać w niezdecydowaniu przed szafą, zaraz po przebudzeniu wypić szklankę wody z cytryną albo chociaż raz w ciągu dnia znaleźć chwilę dla siebie – to może być nawet przeczytanie kilku stron ulubionej książki, przesłuchanie podcastu albo pozwolenie sobie na słodki deser. Ważne, abyśmy przede wszystkim nie zapominali o mocy codziennych rytuałów, która skutecznie energetyzuje nas każdego dnia, dbając o naszą motywację oraz dobre samopoczucie.

Jeśli wierzysz, że możesz się zmienić – jeśli uczynisz z tego nawyk – zmiana staje się realna. I na tym właśnie polega prawdziwa siła nawyków: wiedza, że twoje nawyki są takie, jakie sobie wybierasz.
Charles Duhigg

Posty powiązane

Zostaw komentarz