BLOG Lidii Iwanowskiej

Jak być szczęśliwym  1024x815 - Motto Tygodnia

Najwyższą wartością w życiu jest miłość, która niesie ze sobą wszystkie inne pozytywne emocje takie jak radość, spełnienie, satysfakcja. Dlatego jeśli tylko zależy Ci na Twoim własnym sukcesie, jedyną drogą, jaka pozwoli Ci go osiągnąć, jest otworzenie własnego serca na innych i zbudowanie poczucia empatii oraz jedności z drugim człowiekiem, okazanie zrozumienia dla jego osobistych doświadczeń.

Jest w ciele ludzkim zdolność do wyrażania miłości, tej miłości, w której człowiek staje się darem…
– Jan Paweł II

Miłość nie ma jednej definicji ani określonej formy. Tak naprawdę można ją wyrażać na wiele sposobów, tak samo, jak miłość istnieje pod wieloma postaciami. Jednak to właśnie miłość jest drogą, która prowadzi nas przez życie we wzroście i spełnieniu. Dzięki niej jesteśmy w stanie dostrzegać rolę innych ludzi w naszym życiu, bez których nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy.

Na każdej drodze po życie i zdrowie sukcesu spotykamy osoby, które nas inspirują, wspierają, a czasem niosą nieocenioną pomoc, bez których nie bylibyśmy w stanie pójść o jeden krok dalej. Nawet jeśli są to krzywdzące doświadczenia, jest to lekcja, z której wyciągamy wnioski, a owe refleksje wzbogacają nas o niezbędne narzędzia podczas kolejnych etapów naszej życiowej wędrówki.

Posty powiązane

Zostaw komentarz