[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Czym jest szczęście i jak je odnaleźć w życiu codziennym? Co sprawia, że żyjemy w pełni?

 

Jedną z tajemnic szczęśliwego życia są nieustanne maleńkie uczty.
– Iris Murdoch

 

Piękno życia tkwi w jego szczegółach. To właśnie te najdrobniejsze elementy sprawiają, że pragniemy więcej. Wystarczy tylko… otworzyć się na detale, wyostrzyć zmysły na drobnostki, mające niebagatelną wagę w prozie codzienności. Wbrew pozorom to właśnie one odgrywają rolę pierwszoplanową, przesądzając o rozwoju akcji wydarzeń.

Bardzo łatwo to sobie wyobrazić. Podcza gdy najdrobniejszy element jest w stanie wyprowadzić nas z równowagi, całe nasze działanie spełza na niczym. Jesteśmy rozdrażnieni, niezadowoleni, nic innego się nie liczy, oprócz ściągających nas na dół negatywnych emocji. A teraz spójrz na sytuację odwrotną, kiedy we wszystkim dostrzegasz piękno. Czujesz się wdzięczny za to, co Cię otacza, a przeżywane doświadczenia sprawiają, że wypełnia Cię radość. Dostrzegasz szczęście w najmniejszych elementach życia, w detalach Twojej codzienności, a są nimi “nieustanne maleńkie uczty”…[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30”][vc_column_text]

Szczęście nie jest stacją, do której dojeżdżasz, lecz sposobem podróżowania.
– Autor nieznany

 

Bardzo często można spotkać się z definicją szczęścia, objawiającą się w dobrach materialnych, promowanych przez ówczesny konsumpcjonistyczny styl życia. Wielu ludzi postrzega szczęście jako coś namacalnego, fizycznego – nowy samochód, kolejne wakacje w tropikach czy liczba zer na koncie. Spotyka ich jednak niewidzialna bariera zwana rozczarowaniem.

Definicja szczęścia tak naprawdę dla każdego znaczy coś innego. Mimo wszystko, samo szczęście nie jest czymś, co można osiągnąć. To nie jest przedmiot; szczęście nie przejawia fizycznych cech. Jest ono stanem umysłu i tylko będąc tego świadomym, jesteśmy w stanie go doświadczyć. Szczęście to perspektywa, która ukierunkowuje nas na czerpanie radości i odnajdywanie przyjemność naszej codzienności. Szczęście to podróż, trwająca całe życie.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Comments (0)

Regina Jankowska, lat 70, Kraków

PANI LIDIA IWANOWSKA, to wyjątkowa osobowość. Już sam kontakt i rozmowa z Panią Lidią sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.
Pani Lidia roztacza wokół siebie niespotykaną aurę, która uzdrawia.
Bardzo żałuję, że Pani Iwanowska mieszka tak daleko od Krakowa.

Leave a comment