[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Odkryj 3 złote zasady produktywności

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Zastanawiasz się, w jaki sposób ludzie osiągają postawione sobie cele? Co sprawia, że się nie poddają i realizują marzenia jedno po drugim? Odkryj 3 złote zasady produktywności, które doprowadzą Cię na szczyt!

 

Skup się na procesie
Rezultaty pochodzą z konsekwentnego działania, dlatego zamiast na celach, skup się na procesie. Dzięki temu zmniejszysz skalę presji, która spoczywa na Twoich barkach – mowa o oczekiwaniach, które masz wobec siebie. Po prostu bądź tu i teraz, zakotwicz swoją uwagę w działaniu, które obecnie podejmujesz. Myśl o procesie i ciesz się małymi zwycięstwami.
Codziennie Podejmuj małe kroki
Czasami po prostu nie masz ochoty wykonywać żadnego z najważniejszych zadań w ciągu dnia. Twoja motywacja spada, a Ty zaczynasz zwlekać z działaniem. W takiej sytuacji jedyne, co możesz zrobić, to być dla siebie życzliwym. Delikatnie skierować swoją uwagę na  sprawy poboczne – zadania wymagające mniej energii i zaangażowania. Po prostu daj sobie krótki okres czasu, to może być nawet 5 minut pracy nad mniejszym zadaniem. Ta metoda zwykle działa – po kilku minutach pomału Twoje działanie nabiera tempa, więc jest szansa, że uda Ci się zrealizować więcej, niż zakładałeś na samym początku.
Pamiętaj, co Cię napędza
Bez motywacji nie ma owacji. Bez inspiracji nie ma sukcesu. Znajdź powody, dla których robisz to, co robisz. Może to być troska o rodzinę, zaoszczędzenie na podróżowanie, znalezienie pracy, której naprawdę pragniesz lub zwiększenie pewności siebie. Nieważne, co jest katalizatorem, ważne, jakie są efekty. Aby pozostać skupionym i każdego dnia wytrwale podejmować działanie:
  • Poświęć kilka minut, usiądź z kartką i długopisem. Zapisz 1-3 najważniejsze powody, dla których podejmujesz codzienne działanie.
  • Umieść tę notatkę w miejscu, w którym możesz ją zobaczyć każdego dnia. To może być miejsce pracy lub w pobliżu łóżka. Codziennie czytaj swoje priorytety, dla których warto walczyć o realizację swoich marzeń.
Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości.
– Amelia Earhart

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment