[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Nieoceniona moc Twoich słów

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Słowa; używamy ich często, ale niewiele myślimy o konsekwencjach. Jak maszyna do piłek tenisowych, pozwalamy naszym słowom wyskakiwać w kierunku naszego celu. Czasami te słowa sprawiają, że ludzie czują się dobrze i przyjemnie w naszym towarzystwie, a innym razem rozpalają sytuację i prowadzą do osobistego stresu i kłótni.

W czym tkwi moc słów?

Słowa mają pewne konotacje. Użyj słowa, a zrozumiesz jego moc. Ta moc przenika twój umysł i ciało, a jeśli masz towarzystwo, atmosferę między dwojgiem ludzi.

Powiedzmy, że czujesz się zły. Jeśli powiesz „Czuję się wściekły” lub „Czuję się oszukany”, poczujesz wyraźną różnicę między słowem „wściekły” i „oszukany”. Dzieje się tak, ponieważ oba słowa są często używane w określony sposób. Wściekłość to coś, co często słyszymy oglądając filmy dokumentalne o mordercach czy skazańcach.

Kiedy używane jest słowo, natychmiast wyciągasz skojarzenia, które powiązałeś z tym słowem. Te skojarzenia następnie wpływają na chwilę obecną, w tym na uczucia wszystkich, którzy ją słyszą.

Dobieraj słowa świadomie

Słowa, które wypowiadamy do siebie  sobie oraz innych, wpływają na nasz nastrój. Nastrój osoby wpływa na podejmowane przez nią działania, tj. na jej zachowanie. Zachowanie wpływa na uzyskiwane wyniki. Wyniki te wracają do naszych procesów myślowych, które z kolei wpływają na nasze emocje. Jest to powszechnie określane jako cykl sprzężenia zwrotnego myśli.

Możemy przejąć świadomą kontrolę nad myślami i późniejszymi emocjami, które tworzymy, szanując siłę słów. Pamiętając o wpływie słów na zdrowie, szczęście i związki, możemy podejmować lepsze decyzje, świadomie dobierając słowa, jakich używamy.

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment