BLOG Lidii Iwanowskiej

Pozytywni ludzie w Twoim życiu Lidia Iwanowska Life Coach e1590605659309 - Pozytywni ludzie w Twoim życiu
Dlaczego warto otaczać się pozytywnymi ludźmi?

Bardzo często tkwimy w relacjach, które wcale nie oddziałują pozytywnie na nasze samopoczucie, wręcz przeciwnie, podcinają nam skrzydła i  pogłębiają negatywne emocje, wynikające z toksycznej relacji. W jaki sposób można się od tego uwolnić?

 

Wyrzuty sumienia

Społeczna akceptacja jest dla każdego z nas mniej lub bardziej ważna. W wielu przypadkach równoznaczna jest z opinią innych osób na nasz temat. To, jak inni ludzie nas odbierają, z niewiadomych przyczyn jest dla nas niezwykle istotne. Rosnąca popularność tego fenomenu tylko pogłębia nasz strach przed zerwaniem negatywnych relacji w obawie przed tym, co powiedzą inni.

 

Jak to zmienić?

W takiej sytuacji oprócz lęku i strachu bardzo często towarzyszą nam wyrzuty sumienia. Chcąc nie chcąc, tkwimy w toksycznych związkach. Jedynym, co może to zmienić, jest nasza determinacja poparta motywacją. Z pomocą przychodzi coaching, który podsuwa nam narzędzia, które pomogą zwiększyć efektywność oraz konsekwentność w podejmowaniu działań. Coaching pozwala również spojrzeć na daną sytuację obiektywnie, z nieco szerszej perspektywy, dzięki czemu jesteśmy w stanie odciąć się od personalnych odczuć, które mogłyby stanowić przeszkodę na drodze do uwolnienia się z toksycznej relacji.

 

Gdzie szukać motywacji?

Pozytywni ludzie w naszym życiu sprawiają, że chcemy mierzyć wyżej. Stawiać sobie cele, działać z pasją i realizować się w tym, co robimy. Wśród pozytywnych ludzi czujemy się po prostu dobrze, zmotywowani i dowartościowani. To osoby, które popychają nas do podejmowania nowych wyzwań, bo przecież w gruncie rzeczy zależy im przede wszystkim na szczęściu.

Dlatego, aby znaleźć motywację, należy sobie odpowiedzieć na pytanie: Jak bardzo zależy mi na moim własnym szczęściu? Pozytywne relacje wnoszą do naszego życia prawdziwą wartość, niosąc motywację i spełnienie. Tylko w sprzyjającym wzrostowi otoczeniu jesteśmy w stanie się realizować, przekraczając swoje dotychczasowe granice, wyznaczając kolejne oraz urzeczywistniając marzenia na drodze życiowego sukcesu.

Posty powiązane

Zostaw komentarz