[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Codzienna praca, którą wykonujesz, może szybko stać się przytłaczająca i nieefektywna, zabierając całą radość z działania. Poznaj 5 zdrowych nawyków i przekonaj się, że praca bez stresu jest możliwa!
życie bez stresu a zdrowe nawyki
Wszystkie czynności, emocje oraz relacje, które wypełniają Twoją codzienność, nie są przypadkowe, wręcz przeciwnie – ich korzenie tkwią w mocy afirmacji, nawykowej pętli myślowej, w pryzmacie, przez który patrzysz na świat. Zastanawiasz się, jak zmienić swoje życie? Zacznij od zmiany sposobu reakcji na wszelkie bodźce, których doświadczasz. Z pozoru może wydawać się proste, jednak gdy wejdziesz w to głębiej, przekonasz się, że wszystko, co jest wartościowe, wymaga poświęcenia czasu i energii.
5 zdrowych nawyków – praca bez stresu
Kształtowanie codziennych nawyków jest idealnym fundamentem do zmiany dotychczasowych przyczajeń. Twoja praca Cię stresuje? Nie czerpiesz już dłużej radości z życia? Wprowadź tych kilka poniższych nawyków do swojej codziennej listy zadań, a szybko zauważysz, jak Twoje życie nabierze głębi, a Ty znów będziesz mógł czerpać satysfakcję z tego, co robisz.
1. Pracuj tylko nad jedną rzeczą naraz
Podejmując się jednej, wybranej czynności w konkretnym czasie, łatwiej będzie Ci ją wykonać. Jednocześnie też będziesz mógł zrealizować zadanie w krótszym czasie w porównaniu z próbą wielozadaniowości.

2. Pracuj w spokoju
Tuż przed rozpoczęciem pracy zamknij wszelkie rozpraszające okna przeglądarki internetowej oraz komunikatory. Zamknij drzwi do swojego biura/pomieszczenia, w którym pracujesz. Przełącz telefon komórkowy w tryb cichy lub samolotowy i włóż go do szuflady. W ten sposób zmaksymalizujesz efektywność swojej pracy, pozbywając się wszelkich mogących odwracać Twoją uwagę elementów.

3. Praktykuj minimalizm
W ciągu dnia regularnie zadawaj sobie pytania dotyczące prostoty działania. Czasami w ciągu pracy nasza uwaga może ulegać rozproszeniu, dlatego ważne jest, aby w takich momentach starać się przywrócić skupienie. W takich momentach z pomocą przychodzą poniższe pytania, które możesz sobie zadać:

  • Jaka jest najważniejsza rzecz, jaką mogę teraz zrobić?
  • Czy to przybliża mnie do celu?
  • Czy staram się działać zgodnie z ideą minimalizmu, sprowadzając każdą czynność do prostego, jednolitego działania?

4. 80% czasu przeznacz na szukanie rozwiązania
Pozostałe 20% możesz spędzić na rozmyślaniu nad danym problemem – nie na odwrót! Różnica jest niezwykle ważna. Dzięki takiemu podejściu łatwiej będziesz lżejszy, a zarazem wypełniony motywacją do działania, nie wpadając w otchłań użalania się nad sobą oraz unikając pozostania w mentalnym nawyku postrzeganej bezsilności.

5. Pisz krótsze e-maile
Pisanie długich maili to zjadacz czasu. Jeśli to możliwe, ogranicz swoje e-maile do 1-5 zdań. Możesz także zapisać kilka gotowych odpowiedzi na typowe pytania w folderze swojej skrzynki mailingowej. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i energię, które zabiera codzienne przetwarzanie wiadomości e-mail.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz