[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Weź szczęście w swoje ręce!

Gdzie szukać szczęścia?

Szczęście nie zawsze musi wiązać się z wielkimi wydarzeniami – może również wynikać w mniejszych, codziennych nawyków. Tak naprawdę Twoje szczęście leży w zasięgu 3 prostych kroków, które znajdziesz poniżej. Te proste wskazówki pozwolą Ci żyć w sposób szczęśliwy nie tylko od święta, ale każdego dnia, odnajdując radość w najdrobniejszych elementach codzienności.

Ustaw niski próg szczęścia

Kiedy granicę poziomu osiągania i odczuwania szczęścia ustawiasz niżej, o wiele łatwiej jest doceniać rzeczy, które Cię spotykają. Jedzenie, moja praca, pogoda, drobne wydarzenia dnia stają się nie codziennością, ale czymś, co sprawia, że czuję się szczęśliwa.  Małe rzeczy lub sprawy, które bierzesz za pewni, wzbudzają w Tobie radość, prowokując do zastanowienia i docenienia tego, co Cię spotyka. Dowiedz się, w jaki sposób wdzięczność może stać się narzędziem do realizacji celów.

Zaoferuj swoją pomoc

Niesienie pomocy drugiej osobie jest jedną z najprostszych, ale także jedną z najpotężniejszych rzeczy, jakie można zrobić, aby wieść szczęśliwe życie. Jak możesz komuś pomóc? Nadając wartość swojemu działaniu w jakiejkolwiek formie.  Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

  • Oferuj praktyczną pomoc – na przykład w związku z pracą, przeprowadzką lub ugotowaniem obiadu.
  • Udzielaj dobrych rad –  ludzie mogą nie zawsze oczekiwać porady, ale jeśli poproszą, daj najlepszą radę płynącą z Twojego własnego doświadczenia.
  • Przytulaj – poczucie ciepła i komfortu, jakie niesie jeden lub kilka uścisków może odrobinę poprawić nastrój drugiej osoby.
  • Zachęcaj do działania –  na świecie jest wiele negatywu. Bądź więc wyjątkiem i zachęcaj ludzi do wiary w siebie i tego, co chcą robić w życiu.
  • Słuchaj –  czasami ludzie nie chcą żadnej pomocy. Chcą po prostu dać upust emocjom i potrzebują kogoś, kto wysłucha, jak analizują konkretną spraw, uwalniając stłumione emocje.

Bądź dla siebie dobry

Bycie miłym dla siebie jest bardzo pomocne w utrzymaniu zdrowej samooceny i prowadzeniu szczęśliwszego życia. Staraj się patrzeć na świat przez pryzmat rzeczy, które sprawiają, że wzrastasz. Rozpraszające wiadomości od negatywnych ludzi wokół Ciebie lub rzeczy, takich jak media, reklama i ogólnie społeczeństwo, wcale nie pomogą Ci pielęgnować uczucia dobra, spokoju i miłości w Twoim sercu. Tak więc krok po kroku, zastąp je innymi źródłami informacji, które sprawiają, że czujesz się lepiej.

To może być np. zachęta ze strony przyjaciół i rodziny do podjęcia działania lub pomoc bliskiej osoby, która znalazła się kiedyś w sytuacji, w której Ty się teraz znajdujesz. Mogą to być praktyczne książki o rozwoju osobistym i blogi, które pomogą Ci znaleźć prawdziwe rozwiązania problemów, z którymi się zmagasz, oraz  drogę do celu, który chcesz osiągnąć. Równie dobrze możesz spędzić też więcej czasu na łonie natury i w ciszy, co pozwoli Ci się zrelaksować i nabrać sił.

 

Do szczęśliwego życia potrzeba bardzo niewiele;

wszystko jest w Tobie, w Twoim sposobie myślenia.

Marek Aureliusz

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz