[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

W czym tkwi sekret produktywności?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Badania pokazują, że ludzie zestresowani zwykle potrzebują więcej wolnego czasu. Ta dodatkowa chwila odprężenia w ciągu dnia służy do poprawy nastroju, co z kolei może zmniejszyć nasz stres oraz pobudzić wzrost produktywności i skupienia podczas pracy. Zatem znalezienie w ciągu dnia odpowiedniej ilości czasu wolnego może być dobrym sposobem na złagodzenie stresu oraz zwiększenie naszej wydajności.

 

Poznaj sekret…
…mówiący o tym, jak znaleźć równowagę i spokój w życiu, nie zatracając przy tym wysokiego poziomu produktywności. Poniższe kilka wskazówek, pomogą Ci w osiągnięciu złotego środka. Staraj się wprowadzać je po kolei do swojej codzienności, a szybko zauważysz, jak bardzo zmienia się Twoje samopoczucie, stając się odprężony i pełen motywacji do działania.
  • Znaj swoje potrzeby

W dążeniu do celu, przede wszystkim ważne są dwie rzeczy: jaki jest Twój cel oraz, w jaki sposób możesz go osiągnąć. Czy potrzebujesz przerwy w pracy, ponieważ odczuwasz zmęczenie psychiczne? A może chciałbyś wprawić się w lepszy nastrój, aby efektywniej pracować? Jeśli jesteś świadomy swoich potrzeb, możesz w prosty sposób zwiększyć energię do działania, słuchając wewnętrznego głosu, który wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Większość z nas czerpie korzyści – energię – z robienia czegoś, co wprawia nas w lepszy nastrój, dlatego bardzo ważne jest, aby potrafić dostosować się do konkretnej sytuacji. Jeśli potrzebujesz przerwy w pracy, zrób to. Nie zwlekaj, nie zmuszaj się do działania, po prostu odpocznij.

  • Znajdź zajęcia, które dają Ci radość

Sekretem w dopasowaniu czasu wolnego do napiętego harmonogramu jest znalezienie zajęć, które zaspokoją Twoje potrzeby w krótkim czasie. Sam pośpiech w czasie wolnym może wydawać się sprzeczny z celem – czy nie chodzi przecież o to, żebyś na chwilę się zrelaksował i zapomniał o pośpiechu?

Znajdź zajęcia, które dają Ci radość. Niech będą Twoim paliwem napędowym w chwilach zmęczenia, stresu, spadku motywacji. To naprawdę proste. Wystarczy, że na kilka minut oderwiesz się od pracy, aby móc zrobić coś, co poprawi Ci humor. Przykładami takich zająć są np. krótki spacer, oglądanie zabawnych filmików w sieci, kilkuminutowa telefoniczna rozmowa z przyjacielem, rozwiązywanie sudoku czy przerwa na kawę.

  • Motywuj się w pozytywny sposób

Czasami masz ochotę zrobić sobie przerwę, ale jednocześnie nie możesz odkładać na dłużej zadań, nad którymi właśnie pracujesz. jeśli zrobiłeś sobie przerwę i chcesz wrócić lada moment do produktywności, warto znaleźć wcześniej motywację do działania.

Najprostszym sposobem na podniesienie swojej motywacji do działania jest przyglądnięcie się liście zadań i zaobserwowanie postępu, jaki dotychczas udało nam się osiągnąć. Jeśli poświęcisz chwilę, aby pomyśleć o wszystkim, co już udało Ci się zrobić, zdecydowanie będziesz bardziej podekscytowany realizacją kolejnych osiągnięć, które będziesz mógł dopisać do swojej listy.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz