[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że jednym z najprostszych i najbardziej efektownych narzędzi do realizacji celów jest wdzięczność, którą nosimy w sobie samym.

Wdzięczność narzędziem do realizacji celów

Być może najprostszym sposobem na prowadzenie szczęśliwszego życia jest poświęcanie jednej lub kilku minut każdego dnia na to, co już jest i zastanowienie się, za co możesz być naprawdę wdzięczny.

Praktyka wdzięczności:

  • Poprawi Twój nastrój i zwiększy motywację;
  • Odkryjesz w swoim życiu rzeczy, które wyzwolą w Tobie uczucie spełnienia;
  • Nauczysz się czerpać radość z życia, nawet wtedy, gdy sprawy nie idą po Twojej myśli.

 

3 sposoby na praktykowanie wdzięczności

Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci pogłębiać na co dzień praktykę wdzięczności. Koniecznie podziel się ze mną w komentarzu, która wskazówka okazała się dla Ciebie najbardziej skuteczna.

wyostrz zmysły
Zatrzymaj się na chwilę i głęboko zastanów:
  • Za co mogę być dziś wdzięczna/y w moim życiu?
  • Kim są 3 osoby, za które mogę być wdzięczna/y i dlaczego?

Każdego dnia staraj się wymieniać inne rzeczy oraz osoby. Zaufaj mi – to naprawdę działa! Szybko zauważysz jak wzrasta w Tobie poczucie ogólnej radości życiowej i spełnienia.

 

Patrz wgłąb
Bycie wdzięcznym nie ogranicza Cię tylko do spraw zewnętrznych – czasami trzeba też spojrzeć wgłąb siebie. Nawyk doceniania i wdzięczności wobec siebie to prosty sposób na poprawę samooceny i pewności siebie. Zadaj sobie pytanie: Za jakie 3 rzeczy mogę być w sobie wdzięczny?

Możliwe, że byłeś dobrym ojcem/matką/przyjacielem w chwili kryzysu w ostatnim tygodniu. Możliwe, że w końcu wykonałeś zadanie, które odkładałeś przez długi czas. Twoja wdzięczność za siebie samego nie musi dotyczyć wyłącznie osiągnięć w pracy lub w szkole. Możesz po prostu być wdzięczny za poczucie humoru lub za to, że często pomagasz innym ludziom, np. będąc od czasu do czasu dobrym słuchaczem.

 

Doceniaj małe kroki

Nie skupiaj się tylko na wielkich i oczywistych rzeczach, za które możesz być wdzięczny. Zastanów się, jakie drobne elementy codzienności wzbudzają w Tobie również poczucie wdzięczności. To może być np. nowa roślina i wcale nie musi to być żaden egzotyczny, niezwykły egzemplarz. Już sam fakt, że jej piękno tkwi w żywym zielonym kolorze, to, że rośnie przy odrobinie wody i słońca oraz zapach natury, jest czymś, za co możesz być wdzięczny.

Wystarczy, że zadasz obie kilka pytań:

  • Jaka jest jedna bardzo mała rzecz, za którą mogę być dzisiaj wdzięczna/y?
  • Za co zwykle mogę być wdzięczna/y?

 

Otwarcie oczu na małe i codzienne rzeczy, które potrafisz docenić,

pozwala naprawdę zobaczyć więcej prostego piękna w życiu.

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz