[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Perfekcjonizm nie tylko powstrzymuje Cię przed osiągnięciem tego, czego pragniesz, ale również od podjęcia jakiegokolwiek działania.
wygraj z perfekcjonizmem: 5 nawyków
1. Rób to dobrze 
Nie musi być perfekcyjnie — ważne, żeby było wystarczająco dobrze. Znajdź więc dla siebie równowagę, w której wykonujesz dobrą pracę i nie obijasz się, jednocześnie unikając nadmiernego perfekcjonizmu, który zabija Twoją motywację.

 

2. Przestań pogłębiać mity o doskonałości

Prawdziwe życie składa się ze wzlotów i upadków, a nie samego pasma sukcesów. Pamiętaj o tym, aby trzeźwo stąpać po ziemi, nie oczekując od siebie działania ponad swoje siły. Sukces to proces!

 

3. Zaakceptuj, że jesteś człowiekiem jak wszyscy

Ustal ludzkie standardy dla wszystkich i zaakceptuj, że takie jest życie. Wszystko i każdy ma wady, a sprawy nie zawsze idą zgodnie z planem. Nadal możesz starać się je ulepszać, ale nigdy nie będą idealne. Gdy to zaakceptujesz, Twoje życie stanie się o wiele prostsze.

 

4. Porównuj się ze sobą

Regularne porównywanie się z innymi ludźmi może łatwo prowadzić do poczucia niższości. Zawsze będzie dużo ludzi przed tobą w każdej dziedzinie życia. Więc porównuj się z samym sobą. Zobacz swoje postępy i jak daleko zaszedłeś. Spójrz wstecz na to, co przezwyciężyłeś. Doceń siebie i skup się na tym, co zrobiłeś i co robisz, a nie na tym, co robią wszyscy inni wokół.

 

5. Rób to, co uważasz za słuszne

Więc zdajesz sobie sprawę, że perfekcjonizm Cię krzywdzi i starasz się go unikać. Ale ludzie, media i społeczeństwo wokół Ciebie mają wpływ na to, jak myślisz i czujesz Jednym z najlepszych sposobów, jakie znalazłem, aby praktycznie zmniejszyć ten wpływ, jest robienie właściwych rzeczy w jak największym stopniu. Kiedy to robisz, oczekiwania innych ludzi mają coraz mniejszą władzę nad tobą i przejmujesz większą kontrolę nad swoim życiem. Robiąc to, co właściwe, wzrasta Twoja samoocena i pewność siebie, a opinie innych ludzi o Tobie i życiu będą dla Ciebie mniej ważne. Stajesz się silniejszy, pewniejszy tego, kim jesteś i nie dajesz się tak łatwo zwieść siłom zewnętrznym.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment