[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jeśli odczuwasz spadek motywacji w ciągu dnia lub obniżony poziom nastroju, być może jest to znak, że potrzebujesz o siebie zadbać. Zachowaj zdrowie latem! Poznaj 5 zdrowych nawyków, które pomogą Ci odnaleźć życiowy balans w Twojej codzienności.
Zdrowe nawyki latem
To nie jest żart – według badań prowadzonych przez międzynarodowy zespół naukowców, wykazano, że wyróżnia się konkretne zdrowe nawyki, które wydłużają życie nawet o 10 lat. Należą do nich, m.in. ograniczenie spożycia alkoholu, utrzymywanie zdrowej wagi oraz unikanie palenia papierosów. Pozostałe nawyki, takie jak zdrowe żywienie czy regularna aktywność, uwzględniłam w liście poniżej, gdzie znajdziecie 5 zdrowych nawyków na lato. Wprowadź je do swojej codzienności, a szybko zauważysz, jak zwiększa się poziom Twojego nastroju i motywacji do działania! Nie bez powodu mówi się: w zdrowym ciele, zdrowy duch! Coś w tym rzeczywiście jest 😉
5 zdrowych nawyków na lato

Poniżej znajdziesz moją must-do wakacyjno-letnią listę. Koniecznie podziel się ze mną swoją opinią, które nawyki już stały się częścią Twojego życia, a które zamierzasz dopiero do niego wprowadzić.

  • Utrzymuj odpowiedni poziom nawodnienia – dostarczanie odpowiedniej ilości wody dla naszego organizmu działa jak paliwo; odpowiednio nawilżony organizm sprawniej reaguje na bodźce i wykazuje wyższe skupienie. Jak pamiętać o regularnym piciu wody? To proste! Trzymaj butelkę z wodą zawsze pod ręką gdziekolwiek jesteś – w pracy, na spacerze lub wyjściu ze znajomymi.
  • Przebywaj na świeżym powietrzu – obcowanie z naturą działa kojąco na nasze zmysły. Wolny czas staraj się spędzać na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, a naładuje Cię pozytywną energią. Cudownie jest obserwować, jak wszystko kwitnie i rozwija się do życia – nie bój się wychodzić na zewnątrz, nie tylko z domu, ale z własnego “światka”, poszerzając myślowe horyzonty i otwierając się na nowe.
  • Używaj kremu z filtrem SPF – wysokie natężenie promieni słonecznych jest szkodliwe dla Twojej skóry, dlatego bardzo ważne jest stosowanie szczególnie w okresie letnim kremu z filtrem. Ochroni on Twoją skórę, spowalniając proces fotostarzenia oraz minimalizując ryzyko poparzenia, które, niestety,  może powstać na skutek dłuższego przebywania na słońcu.
  • Znajdź aktywność fizyczną, którą lubisz – w sporcie nie chodzi o to, aby podejmować aktywność, która nie sprawia nam przyjemności. Zadbaj o formę swojego ciała, wybierając sport, który lubisz. To może być np. jazda na rolkach, na rowerze, pływanie lub może surfing. Nie bój się próbować – w końcu znajdziesz to, co naprawdę pokochasz!
  • Jedz zdrową żywność – dieta bogata w pełnowartościowe produkty pozwala cieszyć się zdrowiem na długie lata. Pamiętaj o jedzeniu wysokowartościowych produktów spożywczych, owoców i warzyw. Szczególnie latem orzeźwiające są wszelkie owocowe koktajle. Inspiracji do ich przygotowania szukaj w Internecie – jest ich tam pełno!

 


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment