Najprostszym sposobem dzielenia się radością z innymi jest bycie życzliwym. Jak to zrobić? To proste! Poznaj 5 fundamentów kreowania pozytywnej codzienności, które pozwolą Ci w pełni realizować Twój twórczy potencjał, jednocząc wokół siebie inspirujących ludzi, na których zawsze możesz polegać.

3 złote zasady, które musisz znać

Trzy najważniejsze zasady, które pomagają i każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie, brzmią:

 • Dostajesz to, co dajesz. Niektórzy ludzie zawsze pozostaną niewdzięczni i nieszczęśliwi, bez względu na to, co dla nich zrobisz. Jednak w przypadku większości osób, z czasem zaczną Cię oni traktować tak, jak Ty sam ich traktujesz.
 • Będąc milszym dla innych, prawdopodobnie będziesz milszy też dla siebie. Myśl, co chcesz, ale z mojego doświadczenia wynika, że kiedy jestem milsza w stosunku do innych, moja samoocena rośnie.
 • Praktykowanie życzliwości tworzy szczęśliwsze miejsce do życia. Bycie milszym po prostu sprawia, że mój mały świat staje się przyjemniejszym i szczęśliwszym miejscem do życia.
Jak zacząć szerzyć dobroć w swoim codziennym życiu?
Poniżej znajdziesz 5 fundamentów kreowania pozytywnej codzienności. Wybierz ten, który najbardziej z Tobą rezonuje i wprowadź go do swojego życia już dziś.
 1. Wyrażaj wdzięczność
  Zastanów się, za co możesz być wdzięczny wobec kogoś w swoim życiu. Może dlatego, że jest dobrym słuchaczem, często Ci pomaga lub po prostu wierzy w Twoje możliwości.
 2. Przestań oceniać innych
  Nikt nie lubi być oceniany. Pamiętaj, że im bardziej oceniasz innych ludzi, tym częściej osądzasz samego siebie.
 3. Praktykuj codzienną empatię
  Łatwo jest uciekać się do nieuprzejmości, kiedy patrzy się na rzeczy tylko z własnej perspektywy. Dwa pytania, które pomagają mi dostrzec i lepiej zrozumieć inne punkty widzenia, to: Jak bym to pomyślał i poczuł, gdybym był na jego miejscu? Jakie cechy i nawyki tej osoby widzę w sobie?
 4. Pamiętaj o „małych wielkich” aktach życzliwości
  To może być wpuszczenie innego samochodu na Twój pas podczas jazdy, ustąpienie miejsca w kolejce w sklepie lub wniesienie zakupów sąsiadce na czwarte piętko. W prostych, z pozoru małych gestach, kryje się wielka moc życzliwości.
 5. Pamiętaj o 3 złotych zasadach
  Wymienione wyżej 3 proste zasady pomogą Ci wprowadzić więcej życzliwości do swojej codzienności.

Najprostszym sposobem, aby być milszym dla siebie oraz innych, jest zapisywanie w dzienniku 3 rzeczy, które cenisz w sobie, oraz co udało Cię się zrobić w ciągu dnia. Wyznacz konkretną porę, może to być np. wieczór, i za pomocą prostej listy zrób dzienne podsumowanie.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Posty powiązane

Zostaw komentarz