[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Czy kiedykolwiek przyłapałeś się na tym, że czułeś się zmęczony zmuszaniem samego siebie do działania, podczas gdy Twoje serce mówiło NIE? Zastanawiałeś się może, czy istnieje lepszy sposób na połączenie się ze swoją intuicją i zaufanie jej wskazówkom, zamiast zmuszania się do podejmowania jakiejkolwiek aktywności?

To ciekawe, bo kiedy zaczynasz zadawać głębsze pytania dotyczące swojego życia, ze zdumieniem odkrywasz, że Twoja dusza jest zawsze tutaj, stale przesyłając Ci wskazówki i sygnały, których nie potrafisz słuchać. Właściwie to staliśmy się naprawdę dobrzy w blokowaniu głosu intuicji w naszym nowoczesnym, szybkim świecie.

Czym jest intuicja?

Dusza przemawia do nas szeptem podczas rzadkich chwil ciszy, kiedy umysł jest w stanie spoczynku. Nie słyszymy jej głosu, ponieważ ego bez przerwy krzyczy na nas donośnym głosem. W tym zgiełku nie jesteśmy w stanie usłyszeć spokojnej melodyjności głosu intuicji…

Dla wielu ludzi głos duszy nie jest nawet czymś, co słyszysz. To coś, co wyczuwasz namacalnie – fizycznie -lub intuicyjnie. Podążając za głosem duszy – określanym powszechnie wewnętrznym głosem lub intuicją – jesteśmy prowadzeni poprzez drogę pełną magii.

W trakcie wędrówki możesz odnieść wrażenie, że ścieżka jest niepewna, nierzadko może też zbaczać z kursu, aby w niedalekiej przyszłości powrócić na główny tor. Na końcu zawsze jednak czeka na Ciebie nie tylko sukces, ale i wewnętrzne spełnienie, poczucie satysfakcji, którego nic ani nikt nie jest w stanie Ci oferować ani odebrać. Tego zjawiska nie spotkasz w swoim życiu, kiedy będziesz słuchać jedynie donośnego głosu ego. Owszem, będziesz w stanie osiągnąć zewnętrzny sukces, jednak zawsze będziesz czuł, że czegoś brakuje w Twoim życiu – nieopisane poczucie pustki wypełni Twoje serce i umysł.

Jak słuchać głosu intuicji?

Twoja dusza woła Cię cały czas, o każdej godzinie każdego dnia.

Twoja dusza jest tam, tuż pod powierzchnią Twojego ego. Wzywa Cię do życia z miejsca miłości, a nie strachu, do bycia wdzięcznym, a nie zachłannym, do codziennego życia w obfitości, a nie niedostatku i do podejmowania świadomej egzystencji w zgodzie z Twoimi najgłębszymi pragnieniami.

Im więcej czasu spędzasz w spokoju i ciszy z samym sobą, tym łatwiej dostroić się do tego głosu.

Może Twoja dusza wzywa Cię do częstszego spędzania czasu na łonie natury lub do zadzwonienia do przyjaciela, z którym przez lata straciłeś kontakt. Być może Twoja dusza wzywa Cię do śmiechu, do bycia łagodniejszym, do wzięcia udziału w zajęciach plastycznych lub kupienia świeżych kwiatów, które wypełnią aromatycznym zapachem wnętrze Twojego domu. Pierwszym krokiem do życia w zgodzie z wewnętrznym głosem jest zaprzestanie brania wszystkiego na poważnie. Daj sobie trochę luzu. Wsłuchaj się w siebie i powiedz, co słyszysz, co czujesz, czego pragniesz od własnego życia…

To nie musi być trudne. Daj sobie przyzwolenie, aby było proste i łatwe. Po prostu bądź tu i teraz, małymi krokami zmieniając własną codzienność na lepszą. Nawet jeden uśmiech lub gest może sprawić, że umilisz dzień drugiej osobie i poprawisz jej nastrój. To naprawdę niewiele, a jednak tak dużo.

Zacznij od teraz

Zapytaj samego siebie: Do czego dzisiaj wzywa mnie moje serce, moja dusza?  Co moja dusza chce, abym teraz wiedział/a lub rozumiał/a o sobie, moim życiu i świecie?

Podczas zadawania pierwszego pytania możesz przypadkowo zobaczyć siebie, jak robisz filiżankę herbaty. To może być Twoja intuicja, która podpowiada Ci, abyś dziś wypił/a coś ciepłego.  A może przed oczami pojawi się czyjaś twarz, przyjaciel, z którym nie rozmawiałaś/eś od dłuższego czasu. Twoja dusza może wzywać cię do nawiązania kontaktu i ponownego połączenia się z tą osobą.

Równie dobrze możesz otrzymać wyraźny sygnał od intuicji, mówiący o tym, że jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być, a wszystko idzie w dobrym kierunku…

Pozostawiam Ci małe zadanie na dziś. Zastanów się: Jaka jest jedna mała rzecz, którą mogę dzisiaj zrobić, która rezonuje z głosem mojego serca, z tym, co czuje? Zwróć uwagę na małe znaki i zbiegi okoliczności. Jednym ze sposobów, w jaki twoja dusza może do Ciebie przemawiać, są symbole codzienności, jak np. ptak ćwierkający za moim oknem.

Poświęć dziś około pięciu do dziesięciu minut, łącząc się ze swoim sercem i prosząc o przewodnictwo swojej duszy na własnej drodze do życiowego sukcesu na tle codzienności utkanych z własnych pragnień.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz