[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Zastanawiasz sie, jak najlepsi liderzy budują zaufanie w środowisku pracy?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text] Dobrze trafiłeś! Poznaj podstawowe zasady kreowania przestrzeni pracy opartej na zaufaniu. Stwórz miejsce, które codziennie będzie motywować do działania zarówno Ciebie, jak i Twoich pracowników!

 

Jak budować zaufanie w miejscu pracy?

Zaufanie jest kluczowym elementem każdego odnoszącego sukcesy zespołu. Kiedy wszyscy jego członkowie pracują zdalnie, aspekt ten staje się jeszcze ważniejszy niż dotychczas – ale także trudniejszy do osiągnięcia i utrzymania. Bez względu na sytuację Twojego zespołu najlepszym sposobem budowania atmosfery zaufania w pracy jest dawanie pozytywnego przykładu. Jeśli chcesz, aby Twoi ludzie ufali sobie nawzajem, musisz najpierw wykazać, że sam im ufasz. Na przykładzie poniższych kilku wskazówek dowiesz się, w jaki sposób możesz to osiągnąć.
  • Zaufaj ich umiejętnościom

Daj swoim pracownikom przestrzeń i możliwość do stałego rozwoju oraz przekraczania własnych granic. Kiedy ufasz członkom swojego zespołu i powierzasz im pełną odpowiedzialność za to, co robią, wysyłasz im jednocześnie komunikat, że prawdziwym wyzwaniem nie jest stawienie czoła temu, co mają przed sobą, ale nauczenie się wiary i słuchania tego, co noszą w sobie samym. W sytuacji, gdy ktoś nie daje z siebie wszystkiego, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę dałeś mu szansę na rozwój skrzydeł w Twojej firmie. Zbudowanie skutecznego zespołu i organizacji oznacza rozwijanie oraz wykorzystywanie możliwości każdej osoby, a proces ten zaczyna się właśnie od zaufania.

  • Zawierz ich słowu

Podstawowym elementem zaufania jest wiarygodność – świadomość, że można ufać temu, co ktoś mówi i wierzyć mu na słowo. Aby zbudować zaufanie w swoim zespole, postaraj się wierzyć w to, co słyszysz od swoich pracowników, chyba że masz mocne dowody na to, że jest inaczej – nawet wtedy zadawaj pytania, zamiast wyciągać pochopne wnioski. Przede wszystkim nie polegaj na własnych założeniach.

  • Okaż im swoje zaufanie

Pokaż swojemu zespołowi nie tylko, jak bardzo na nich polegasz, ale także, w jakim stopniu im ufasz. Okaż wiarę w ich motywację i zdolności do działania. Pamiętaj, że najlepszym sposobem sprawdzenia, czy komuś możesz ufać, jest po prostu zaufanie mu. Upewnij się również, że prezentujesz swojemu zespołowi taki sam poziom niezawodności, jaki Ty sam oczekujesz od swoich pracowników.

 

Powyższe kilka wskazówek pozwoli Ci zbudować lepsze środowisko pracy oparte na wzajemnym zaufaniu, szacunku oraz niegasnącej motywacji. Jeśli czujesz, że potrzebujesz większej ilości narzędzi do codziennej realizacji własnych celów w swojej firmie, skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wyposaży Cię w odpowiednie umiejętności oraz niezbędną perspektywę do działania, które są nieocenione na drodze i życiu sukcesu. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółami mojej oferty, zapraszam do kontaktu.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz