Dzisiaj chciałabym skupić się na negatywnym nawyku, który tworzy wewnętrzną niepewność, niszczy poczucie własnej wartości i sprawia, że nie doceniamy największego daru, jaki otrzymaliśmy – własnego życia.

To zjawisko pojawiło się wraz z przeniesieniem części naszego życia do mediów społecznościowych. Tym nawykiem jest porównywanie siebie i swojego życia do migawek z codzienności innych ludzi. Dlaczego porównywanie się z innymi nie jest zdrowe?

Negatywny wpływ social media na Twoje zdrowie

Łatwo jest zacząć porównywać swoje życie z życiem przyjaciół, starych kolegów z klasy lub Internetowych celebrytów, gdy każdego dnia widzisz, jak doskonałe są ich domy, dzieci, związki – po prostu chwile ich życia na tle zwykłej codzienności.

Pytanie, które powinieneś stawiać sobie w tym momencie, wale nie dotyczy różnic pomiędzy Twoją codziennością a życiem ludzi, których obserwujesz w social media. Właściwie pytanie brzmi: Czy udostępniane na Facebooku i Instagramie treści obrazują w rzeczywistości CAŁE ich życie?

Zwykle NIE.

Są to tylko najważniejsze elementy życia każdej osoby – pozytywne chwile. Naturalną jest chęć dzielenia się takimi chwilami ze znajomymi lub obserwatorami. Choć charakter tych treści jest a natury pozytywny i z pozoru nie ma nich złego w takim działaniu, dla niektórych osób może to przerodzić się w coś destrukcyjnego.

Działanie, które powinieneś podjąć

Powszechnie występujące zjawisko stwarzania jak najdoskonalszego obrazu własnego życia, wynika z prymitywnych pobudek człowieka, dyktowanych przez zachłannego. Potrzebujemy satysfakcji z podejmowanych działań, a szczególny poklask i uznanie znajdujemy wśród komentarzy, polubień i głosów w social media.

Życie jednak nie jest pasmem samych sukcesów; każdemu z nas zdarzają się niepowodzenia.

Miewamy wady, złe dni lub negatywne nawyki. Czasami po prostu coś nie idzie po naszej myśli tak, jak sobie to wcześniej zaplanowaliśmy. Staje się to powodem do frustracji i życiowych rozczarowań. Bez względu na to, kim jesteś, jak wyglądasz lub czym się zajmujesz. Też spotykają mnie te problemy. Tak samo, jak każdego innego człowieka na świecie.

W życiu nie chodzi o to, aby dążyć do perfekcji lub mierzyć swoje zdolności osiągnięciami innych.

Najważniejszy jest wewnętrzny spokój i poczucie rezonowania z tym, co robimy, w którym miejscu jesteśmy i dokąd zmierzamy. Pamiętaj, że wszystko, co robisz, to proces. Każda chwila jest wartościowa, ponieważ pozostawia po sobie lekcję – zarówno ta lepsza, jak i gorsza.

Jeśli jesteś zadowolony z tego, że po prostu jesteś sobą i do nikogo się nie porównujesz, ani z nikim nie rywalizujeszwszyscy będą cię szanować.
– Lao Tzu

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat asertywności i budowania pewności siebie we współczesnym świecie social mediów? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment