[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Nadmierny perfekcjonizm jest w stanie powstrzymać Cię przed jakimkolwiek działaniem, zanim jeszcze zdecydujesz się je podjąć. Jak radzić sobie z tym destrukcyjnym nawykiem myślowym? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Jak walczyć z perfekcjonizmem?
Przygotowałam dla Ciebie 3 sprawdzone sposoby, które pomogą Ci walczyć z nadmiernym perfekcjonizmem.  Są to techniki, które wypracowałam na przestrzeni lat mojej pracy z samą sobą oraz moimi klientami. Wprowadzając wybrane nawyki do swojej codzienności, szybko zauważysz poprawę jakości swojego życia i łatwiejsze czerpanie satysfakcji z rutynowych działań.
1. Lepiej nie będzie
Daj sobie ciche przyzwolenie na to, aby to, co robisz, było na tyle wystarczające, żeby mogło Cię zadowolić, ale jednocześnie nie przytłoczyć. Wypracuj dla siebie równowagę, w której wykonujesz dobrze zadania i jednocześnie się nie lenisz. Nie szykuj wymówek, rób rzeczy DOBRZE, a kiedy czujesz, że już poświęciłeś się w pełni konkretnej czynności, przyznaj szczerze sam przed sobą, że lepiej nie będzie. Takie spojrzenie na realizację zadań w ciągu dnia da Ci lekkość i nie zabije Twojej własnej motywacji; to po prostu zdrowe i racjonalne podejście do swojej pracy.
2. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi
Postaraj się zaakceptować ludzkie standardy i życie takim, jakie jest. Każdy ma wady, a sprawy nie zawsze idą zgodnie z planem. Zazwyczaj możesz poprawić daną sytuację, ale pamiętaj, że nigdy NIE będzie IDEALNA. Jesteś człowiekiem tak jak wszyscy inni. Ludzie mają wielkie możliwości realizacji swojego potencjału, jednak też pewne ograniczenia.
3. Rób to, co czujesz, że jest dla Ciebie dobre

Zdajesz sobie sprawę, że perfekcjonizm nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego starasz się go unikać. Ale ludzie, media i społeczeństwo wokół ciebie wciąż mają wpływ na to, jak myślisz i czujesz… Czas powiedzieć STOP! Jednym z najlepszych sposobów, aby praktycznie zmniejszyć wpływ opinii oraz światopoglądów innych osób na podejmowane przez nas decyzje, jest działanie zgodnie z tym, co czujemy w głębi ducha, że jest dla nas dobre.

Kiedy starasz się rezonować z samym sobą i swoimi emocjami oraz myślami, oczekiwania innych ludzi mają coraz mniejszy wpływ na Twoje codzienne decyzje, a Ty jednocześnie przejmujesz większą kontrolę nad swoim życiem.

 

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz