BLOG Lidii Iwanowskiej

Jak być szczęśliwym  4 1 1024x815 - Motto Tygodnia
Świat dziecięcych marzeń – światem dorosłych pragnień.
Jeśli myślałeś, że marzenia na zawsze pozostają częścią świata dziecięcego, to nawet nie wiesz, jak bardzo się myliłeś. Nie martw się, nawet jeśli zostawiłeś je zamknięte w swoim dziecięcym pokoju domu rodzinnego, wciąż możesz do nich wrócić i je otworzyć – nawet jeśli taki dom już nie istnieje.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, kim jesteś? I nie, nie chodzi mi o Twoje imię, o to skąd pochodzisz czy jaki masz zawód. Nie chodzi mi również o to, jakim samochodem jeździsz, ile masz na koncie i czy stać Cię na coroczne wakacje. Odłóżmy na bok te przyziemne przyjemności.

 

Jesteś swoimi pragnieniami, myślami, emocjami.

Czy czas wpływa na to kim jesteś? Czy mijające dni, miesiące, lata zmieniają Twoje marzenia, sny, pragnienia?

Pamiętaj, że ludzie starzeją się właśnie wtedy, kiedy przestają marzyć… Kiedy raz na zawsze zamykają drzwi do swojego dzieciństwa. Kiedy niszczą w sobie dziecięcą wrażliwość, pozwalającą na głębokie przeżywanie emocje, współodczuwanie, empatię wobec bliźnich. Dlatego tak ważne jest, aby ja w sobie pielęgnować. Aby podtrzymywać żar dziecięcych marzeń… Pomyśl tylko, czy pamiętasz jeszcze, kim chciałeś zostać, gdy byłeś dzieckiem? Jakie były Twoje pragnienia? Czy teraz się zmieniły? I o ile?

Posty powiązane

Zostaw komentarz