Dlaczego nie zawsze powinieneś dzielić się marzeniami z innymi?

Każdy z nas ma marzenia. Najczęściej zasiane już w czasach dzieciństwa, kiełkują i rozkwitają w naszych sercach, kiedy stajemy się dorośli. Tak jak pragniemy spełnienia naszych marzeń, tak w równym stopniu mamy potrzebę dzielenia się radością, wynikającą z osiągania własnych celów. Wsparcie bliskich jest niezwykle ważne na drodze do sukcesu, jednak nie zawsze powinniśmy dzielić się z innymi naszymi marzeniami. Dlaczego?

Wierzę, że w głębi duszy wszyscy mamy w sobie dużo dobra – chcemy, aby inni zwyciężali i odnosili sukcesy. Uwielbiamy patrzeć, jak nasi przyjaciele i członkowie rodziny są szczęśliwi. Dlatego spodziewamy się, że w zamian będą chcieli tego samego od nas, prawda?

Cóż, najczęściej nasze oczekiwania wobec innych spotykają z rozczarowaniem. Bardzo często za kulisami życia odgrywającego się na głównej scenie, czai się trochę zazdrości i pesymizmu. Czasami nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, dopóki nie jest za późno, aby zmienić bieg wydarzeń i szansę na swój osobisty sukces.

3 powody, dlaczego warto zachować cele i marzenia tylko dla siebie
  • Twoje największe wsparcie może okazać się największą krytyką.

Najczęściej najgłośniejsze opinie usłyszysz z ust tych, którzy DUŻO mówią, a MAŁO robią – rzadko postępują zgodnie ze swoimi postulatami.

Krytyka nie zawsze jest zła. Warto ją zaakceptować, ale tylko wtedy, gdy pochodzi z racjonalnego źródła. Jeśli jest inaczej, najlepiej po prostu zachować swoje cele i marzenia tylko dla siebie.

  • Ludzie mogą nie podzielać Twoich celów.

Zachłanność jest częścią naszej wrodzonej ludzkiej natury. Czasami po prostu chcemy tego, co mają inni – zwłaszcza jeśli wydaje się, że przynosi im to szczęście. Ten rodzaj interakcji wpływa na nas na znacznie głębszym poziomie emocjonalnym, w wyniku czego zaczynamy kwestionować samych siebie. Może to marzenie jest dla mnie za duże? Może nie jest tak wspaniałe, skoro inni się nim nie ekscytują?

Jeśli czujesz, że ktoś z Twoich bliskich nie podziela Twojego entuzjazmu, po pierwsze – nie bierz tego do siebie. Pozwól innym odczuwać emocje, które są rzeczywiste i prawdziwe. Czasami lepiej jest zachować pewne marzenia tylko dla siebie, aby uniknąć poczucia, że nasze pragnienia wcale nie są tak wspaniałe, jak się nam wydawały.

  • Twoje marzenia potrzebują ochrony.

To Ty jesteś strażnikiem swoich marzeń! Nikt innych nie uchroni Cię przed negatywnym wpływem z zewnątrz. Dlatego, aby chronić samego siebie przed zwątpieniem i utratą woli walki o własne marzenia, powinieneś zastanowić się dwa razy, zanim zdecydujesz się podzielić swoimi pragnieniami z kimś innym.

Z marzeniem jest jak z dzieckiem. Bez odpowiedniej uwagi, odżywiania i ciągłej weryfikacji marzenie się nie rozwinie. Dlatego tak ważne jest, aby chronić je przed tymi, którzy nie pozwalają wzrastać naszym pragnieniom. Czasami nie jesteś w stanie poznać kogoś do takiego stopnia, aby móc stwierdzić, czy naprawdę Ci kibicuje i wspiera. Dobrze jest pewne sprawy zachować tylko dla siebie. Niech Twoją wartość i wagę Twoich marzeń określają czyny, nie słowa.

Kluczem do urzeczywistnienia marzeń jest silna wiara w to, że nawet jeśli musisz to zrobić sam, jesteś w stanie to zrobić. Nie pozwól, aby ci, którzy nie mogą kontrolować Twojego przeznaczenia, powstrzymywali Cię od robienia tego, czego pragnie twoja dusza, serce – czego pragniesz Ty sam.

Related Posts

Leave a comment