[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wraz ze wzrostem popularności mediów społecznościowych pojawiła się możliwość budowy alternatywnego wszechświata oraz tworzenia dwuwymiarowych postaci, które nie zawsze jednak odzwierciedlają obraz rzeczywisty.

 

Odbicie lustrzane

Większość z nas, korzystając z tego technologicznego dobrodziejstwa, publikuje głównie i wyłącznie pozytywne migawki swojego życia w taki sposób, że zewnętrzny odbiorca może odnieść wrażenie, że nasza codzienność składa się z samych sukcesów, zapominając, że w życiu zdarzają się również porażki i chwile słabości, z których niejednokrotnie wynosimy więcej, niż ze zwycięstwa.

Ważne, aby pamiętać o wszystkim tym, co NIE jest udostępniane w mediach społecznościowych, ponieważ w przeciwnym razie zapominamy, że większość z nas wiedzie bardzo ludzkie, pełne wzlotów i upadków, a czasem nawet nudne życie.

 

Wirtualny awatar

Nawet jako ktoś dokłada wszelkich starań, aby jego wizerunek w świecie był możliwie najbardziej zbliżony do prawdziwego, wciąż może przepaść między wykreowanym awatarem w social media a rzeczywistym obrazem życia.

W ten sposób bardzo łatwo jest ulec pokusie porównywania się do innych, co może sprzyja demotywacji oraz obniżeniu własnej samooceny. Można również poczuć się samotnym i odizolowanym, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak duża część naszych doświadczeń żyje na cyfrowym ekranie, który zawsze nosimy przy sobie.

 

Ważne, aby pamiętać, że wizerunek danej osoby w social media to jej wirtualny awatar, a wszystko, co spotykamy w sieci, to tylko wycinki z wielopłaszczyznowej rzeczywistości naszego życia, które prezentują jedynie poszczególne akcenty, a nie ogólną całość.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Comments (0)

Uważaj, żebyś przez nieuwagę nie stworzył czegoś wiekopomnego. 🙂 S. Lec

Leave a comment