[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]
Większość z nas uważa, że aby odnieść sukces, trzeba stale motywować siebie do ciężkiej pracy. Rzeczywistość jednak jest trochę inna, niż mogłoby się nam wydawać…
[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Ludzie w dużej mierze nie zastanawiają się, jak bardzo będą musieli przypłacić zdrowiem za ciężką pracę, której oddają się przez większość swojego życia. Nauka niejednokrotnie alarmowała i udowadniała, że przepracowanie jest szkodliwe, a zbytnie forsowanie się ma poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.
Czytając niżej wymienione wczesne objawy stresu spowodowanego przepracowaniem, zwróć szczególną uwagę na te, które wydają Ci się znajome. Jeśli faktycznie doświadczasz tych samych odczuć każdego dnia, skonsultuj się ze specjalistą, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie, dobrane do twoich indywidualnych potrzeb.
Przewlekła drażliwość.
Negatywne, niekontrolowane zachowanie często sygnalizuje brak równowagi wewnątrz; to znak, że coś jest nie tak. Czy obciążenie pracą i oczekiwania powodują nieszczęście i drażliwość?
Poczucie, że nigdy nie robisz wystarczająco dużo.
Czy cierpisz z powodu ciągłego myślenia, że nie osiągasz wystarczających wyników? Czy zawsze naciskasz i wywierasz wobec siebie presję, aby robić więcej, czując, że nie możesz nawet przestać doceniać tego, co osiągnąłeś lub świętować to, co już udało Ci się sfinalizować? Jeśli tak, musisz zrównoważyć swoje życie zawodowe.
Ciągle na obrotach.
Przepracowani ludzie często odczuwają presję, aby być produktywnym przez cały czas – każdego dnia, będąc jednocześnie stale podłączeni do komputera oraz innych urządzeń. Jeśli jakakolwiek myśl, mówiąca o tym, aby się zrelaksować nawet przez jeden dzień, napełnia Cię poczuciem winy i niepokojem, zastanów się, jak długo jesteś w stanie jeszcze magazynować niepotrzebny stres w swoim ograniźmie.
Dystansowanie się od życia osobistego.
Jeśli praca jest Twoją wymówką, która nie pozwala Ci skupić się na prawdziwej istocie życia utkwionej w najdrobniejszych przyjemnościach dnia codziennego jak np. wspólnych chwilach z bliskimi, jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości będziesz tego żałować. Twoja rodzina, najważniejsze sprawy w Twoim życiu potrzebują Twojej obecności i nigdy nie będziesz w stanie odzyskać czasu, który poświęciłeś na coś innego.
Kompromis.
Jeśli prawie nie odchodzisz od biurka, jeśli na co dzień żywisz się jedzeniem na wynos i fast foodami, jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio dobrze się wyspałeś, ćwiczyłeś lub nawet poszedłeś na spacer, masz problem, który trzeba rozwiązać. Taka sytuacja z pewnością wywiera negatywny wpływ na Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Pamiętaj, że kluczem do długoterminowej produktywności jest przede wszystkim utrzymanie organizmu w dobrej kondycji.
Jeśli nadmierny wysiłek w pracy szkodzi Twojemu życiu, Twoim związkom oraz zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, już wiesz, co musisz zrobić. Zatrzymaj to teraz. Nie pozwól sobie na zwlekanie, mówiąc:„Zacznę o siebie dbać po zakończeniu tego projektu” lub „Pracuję tylko tak ciężko, dopóki nie nadejdzie mój awans”, ponieważ sam dobrze wiesz, jak to się skończy…
[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]