[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Mentalne nawyki, które zabierają Ci szczęście

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Zwykle łatwo jest stać się szczęśliwą osobą, tak samo, jak łatwo jest też dać okraść się ze szczęścia. Dać sobie powód do smutku, bólu, cierpienia… To powszechne zjawisko, ludzie robią to każdego dnia na całym świecie. Poznaj mentalne nawyki. które okradają Cię ze szczęścia i dowiedz się, jak możesz sobie z nimi radzić.

 

Negatywne głosy

Po prostu działaj zgodnie z harmonogramem dnia, takim, jaki miałeś dotychczas. Spotykaj się z tymi samymi ludźmi. Słuchaj tych samych podcastów lub programów radiowych, oglądaj te same stare programy telewizyjne lub filmy z YouTube i czytaj zwykłe blogi, książki i magazyny. Zastanów się, jaki wpływ wywiera to wszystko na twoje myślenie i granice, które sobie wyznaczyłeś?

Zrób listę 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu, oraz 5 źródeł mediów, na które przeznaczasz najwięcej czasu w ciągu tygodnia.

Następnie zadaj sobie pytanie dla każdej z tych rzeczy/osób: czy ciągnie Cię ona w dół, czy raczej podnosi w życiu?

Rozważ spędzanie mniej czasu z tymi, które cię ciągną w dół, i w zamiast przeznacz więcej czasu na ludzi i źródła, które cię podnoszą i sprawiają, że czujesz się zmotywowany.

 

Czekając na odpowiedni moment

Kiedy masz marzenie, tak łatwo jest zgubić się w planowaniu, jak to osiągnąć. Odpłynąć w marzeniach o tym, jak to będzie. Ale także utknąć w obawach, że to się nie powiedzie. Więc dokonujesz wyboru i czekasz – i czekasz i czekasz może lata – na odpowiedni moment, aby podjąć działanie i zacząć urzeczywistniać to marzenie.

Co zamiast tego zrobić:

Jasne, nie każde marzenie można spełnić od razu. Ale jest wiele, nad którymi możesz zacząć pracować już teraz. To sny, przed którymi powstrzymuje Cię tylko strach.

Najważniejsze! Pamiętaj, że nie musisz tego robić w dużym i niezwykle odważnym skoku. Gdyby tak było, tylko najodważniejsi ludzie na świecie zrobiliby i osiągnęliby to, czego chcą. Zamiast tego zrób mały krok do przodu. To jest to. Wtedy jutro możesz zrobić kolejny mały krok naprzód.

 

Znajdź chwilę dla siebie

Kiedy jesteś zajęty przez cały czas i nie masz czasu na odpoczynek w ciągu dnia, bardzo szybko stajesz się zmęczony.

Tak więc każdy krok i każda rzecz, którą robisz, stają się cięższe i nie dają Ci już za wiele radości z działania…

Dlatego! Zrób sobie przerwę co godzinę. Spróbuj ustawić minutnik w telefonie komórkowym na 45 minut. W tym czasie po prostu skup się na wykonaniu najważniejszego zadania w danym momencie. Następnie, gdy dzwoni dzwonek, ustaw minutnik na 15 minut i odejdź od miejsca pracy. Zjedz przekąskę, pójdź na spacer lub trochę się rozciągnij.

Odpoczywając na rowerze, naładujesz się pozytywną energią, co z kolei wpłynie korzystnie na Twoją motywację oraz efektywność pracy.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment