[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Co to znaczy żyć w pełni i jak czerpać radość z każdego dnia? Gdzie i kiedy kończy się teraźniejszość, a zaczyna się budowanie przyszłości? Czy istnieje między tym wyraźna granica, a może wcale jej nie ma?

 

Tak niewiele potrzeba do pełni życia, wdzięczność i czerpanie radości z niezwykłości pozornie zwykłej codzienności.
– Aleksandra Ząbek

 

Wielu ludzi przez całe życie szuka szczęścia, goniąc za różowym balonikiem, nie zauważają, że w rzeczywistości wcale go przed nimi nie ma. Tą sytuację jeszcze lepiej porównać do słynnej bajki J. Tuwima o Panu Hilarym, który szuka swoich okularów, a koniec końców okazuje się, że przez cały ten czas miał je na swoim nosie.

Szczęście leży bardzo blisko. Jest na wyciągnięcie dłoni, a nawet i bliżej. Szczęście tak naprawdę leży w Tobie i to od Ciebie zależy, czy odważysz się skorzystać z jego nieograniczonych pokładów. Bycie szczęśliwym to zmiana perspektywy. To wyostrzenie zmysłów na poszukiwanie przyjemności w szczegółach; „czerpanie radości z niezwykłości pozornie zwykłej codzienności”.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Każdy dzień stwarza możliwość na życie w pełni, czyli od serca. Wówczas nie ma zmartwienia, co będzie – zdarzy się w przyszłości. To, co się zdarzy w przyszłości, tak niby odległej, budujemy już teraz, każdego dnia, krok po kroku, czyli na dobrą sprawę łatwo jest przewidzieć przyszłość… Będzie ona taka, jakim jest dzień dzisiejszy.
– Lidia Iwanowska

 

Twoja przyszłość jest w Twoich rękach. Kreujesz ją każdego dnia, przeżywając chwilę obecną. To, co przyniesie czas, zależne jest od Twoich uczuć, doświadczeń i myśli chwili teraźniejszej; to właśnie tutaj budujesz, tak niby odległą, przyszłość. Wówczas łatwo przewidzieć jak będzie ona wyglądać…„Będzie ona taka, jakim jest dzień dzisiejszy”.

Każdy dzień jest okazją do czerpania radości z daru życia, jaki otrzymałeś, przychodząc na Ziemię. Każda chwila to okazja do wdzięczności i pełni życia. To właśnie chwila obecna jest realnym odzwierciedleniem Twojej przyszłości, a przeżywana w szczęściu niesie ze sobą poczucie spokoju i ukojenia, które rzutuje na nadchodzące dni, emanujące radością, spełnieniem i harmonią.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz