[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

W dzisiejszym świecie pełnym perfekcjonizmu trudno nie ulec wrażeniu, że każdy ma idealne życie oprócz nas. dowiedz się, Jak robić swoje bez porównywania się do innych.
perfekcja goni ideał

Social media. Klucz do połączenia, wymiany doświadczeń między ludźmi, ale i poróżnienia. Jak to możliwe? Tak naprawdę każda pojedyncza osoba, która wrzuca content do social media, nakręca spiralę perfekcyjności, która tak naprawdę ma się nijak do realnego życia. Rzeczywistość bywa różna, raz są wzloty, raz upadki, a ta dynamika zdarzeń hartuje nasz charakter. Niestety, social media mogą pogłębiać wrażenie, że Twoje życie nie jest równie wartościowe jak innych.

Jak robić swoje bez porównywania się do innych?
Wbrew pozorom to nie takie trudne. Wystarczy wyłączyć smartfona 😉 A tak na poważnie to istnieją 3 proste nawyki, które mogą Ci w tym pomóc. Zadbaj o własne samopoczucie, a Twoja głowa będzie Ci wdzięczna!

Krok 1: Porównuj się w mądrzejszy sposób.

Zawsze znajdą się ludzie, którzy mają więcej lub ładniejsze rzeczy niż Ty. Albo są w czymś lepsi od Ciebie, niezależnie od tego, co robisz. Zamiast do innych, porównuj się do siebie. Zobacz, jak daleko zaszedłeś. Spójrz wstecz na przeszkody, które pokonałeś, czego się nauczyłeś i jak w nich wzrastałeś.

Krok 2: Poświęć swoją energię i czas na to, co najważniejsze.

Krok po kroku spędzaj godziny w ciągu dnia i tygodnia na budowaniu nawyków, które sprawią, że staniesz się lepszym i szczęśliwszym człowiekiem. Na przykład staraj się być optymistą w 70% przypadków, jeśli byłeś może w 50% w ostatnim miesiącu. Lub spędź więcej swojego tygodniowego wolnego czasu na swoim ulubionym hobby lub na doskonaleniu jakiekolwiek innej umiejętności.

Krok 3: Puść to, co cię ciągnie.

Jeśli to konieczne, zrezygnuj z subskrypcji lub usuń konta mediów społecznościowych ze swojego kanału, jeśli uważasz, że ciągną Cię w dół i obniżają Twoją samoocenę. Nawet jeśli te rzeczy mogą być teraz zabawne. Życie to nie film. Więc spójrz poza to, pamiętaj, że każdy jest człowiekiem i przestań porównywać się do obrazu życia kogoś, kto udostępnia tylko dobre chwile ze swojego życia. Na dłuższą metę będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś. To naturalne, że ludzie nie dzielą się powszechnie swoimi słabościami, dlatego w mediach społecznościowych ten temat jest rzadziej spotykany. Ważne, abyś miał tego świadomość i robił swoje, nie oglądając się na innych.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment