[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak przetrwać okres izolacji, domowej kwarantanny?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak radzić sobie w czasie kwarantanny i izolacji społecznej? Czy można uniknąć stagnacji, utrzymując dystans społeczny? Poznaj sposoby na utrzymanie dotychczasowego tempa Twojego życia w obliczu pandemii.

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Codziennie rób mały krok w przód

Kiedy dopada nas stagnacja, możemy odczuwać różnego rodzaju negatywne emocje, od lęku, przez strach, po złość i smutek. Przypomnij sobie czas, kiedy robiłeś wyraźne postępy. Jak się wtedy czułeś? Czy byłeś szczęśliwy? A może odczuwałeś stres, gdy zauważałeś, że dany obszar Twojego życia jest w stagnacji? Jest coś wyjątkowego w dążeniu do postępu, dlatego nie sam cel działania jest Twoim celem, a proces, który musisz przejść, aby to osiągnąć. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, w jaki sposób możesz uniknąć poczucia stagnacji i osiągnąć równowagę życiową.

 

  • Wyznasz realistyczne cele, które pomogą Ci się rozwijać

Skupianie się na przyszłościowych celach odwraca naszą uwagę od zmartwień. Koncentruj swoją uwagę na rzeczach, które chcesz osiągnąć, abyś mógł nadal nad nimi pracować niezależnie od pandemii i izolacji społecznej podczas ewentualnej kwarantanny.

 

  • Zaplanuj czas w swoim kalendarzu

Najlepszym sposobem, aby spędzić czas na pracy nad swoimi celami, jest wydzielenie na to czasu. Praca w domu, nawet jeśli jest to odbywanie kwarantanny lub po prostu dystans społeczny, działa najlepiej, gdy masz harmonogram. Dowiedz się, o której masz zamiar:

  • rozpocząć/ zakończyć dzień pracy;
  • ćwiczyć;
  • pracować nad osobistymi celami życiowymi
  • cieszyć się hobby,
  • medytować;
  • jeść,
  • spędzać czas z bliskimi (nawet poprzez rozmowy telefoniczne i czaty wideo),
  • położyć się do łóżka (przeznaczyć czas na sen).

Określ też, jak długo będziesz się w to angażować. Skorzystaj z wyznaczenia sobie mądrych celów, które pomogą Ci zaplanować konkretną czynność o konkretnej godzinie. Mądre cele to cele, które są konkretne, mierzalne, osiągalne i określone w czasie, np. „Mam zamiar pospacerować po pobliskim parku od 17 do 18 od poniedziałku do piątku i od 12:00 do 13:00 w soboty”. Oczywiście, jeśli wolisz, możesz mieć inny harmonogram każdego dnia, to tylko przykład. To jest twoje życie, żyj nim tak, jak chcesz. Dla niektórych różnorodność każdego dnia jest bardzo ważna, podczas gdy inni wolą tę samą rutynę każdego dnia lub przez większość dni. Rób to, co uważasz za właściwe.

 

  • Bądź dla siebie miły

Wybacz sobie „złe dni”, w których nie trzymasz się planu działania. Nie miej wobec siebie wyrzutów sumienia. Po prostu zacznij na nowo od następnego dnia. Nie traktuj też jednego dnia, kiedy nie trzymasz się swoich celów, jako wymówki do poddania się. Pamiętaj, że jeśli często wyznaczasz cele, których się nie trzymasz, prawdopodobnie nie są one dla Ciebie odpowiednimi celami. Wyznacz sobie cele, które czujesz, że chciałabyś zrobić. To najważniejsze – aby płynąć zgodnie ze swoim nurtem i nauczyć się słuchać, co podpowiada intuicja.

 

  • Bądź elastyczny

Kiedy czujesz się przytłoczony lub zmęczony, odpocznij. Jeśli potrzebujesz nowej strategii rozwijania swoich celów, stwórz ją.

Wsłuchaj się w swój umysł i ciało, znajdziesz w nich bogactwo informacji o samym sobie. To właśnie one są miernikiem tego, jak się czujesz, przekazując ważne informacje o Twoich myślach, zarówno świadomych, jak i podświadomych.

Podczas podejmowania decyzji dostrój się do odczuwanych emocji w swoim ciele. Badania pokazują, że nasza podświadomość podejmuje decyzje, zanim jeszcze zdamy sobie z nich sprawę, a następnie świadomie podejmiemy te same decyzje! Aby uzyskać dostęp do informacji, które są jeszcze w naszej podświadomości, możesz wykorzystać reakcję swojego ciała, aby pomóc Ci w podejmowaniu wspaniałych decyzji i zrobić to bardzo szybko, nawet zanim będziesz potrafił określić słowami, dlaczego jedna konkretna decyzja wydaje się słuszną i dlaczego też wiesz, że inne opcje byłyby dla Ciebie niewłaściwe.

Na przykład, przeglądając trzy możliwe sposoby postępowania, czy Twoje serce bije mocniej lub szybciej, czy też obszar klatki piersiowej jest mocniejszy, gdy rozważasz dwie z trzech opcji, ale czujesz się bardziej zrelaksowany, gdy rozważasz trzecią opcję, którą masz? Czy twój oddech staje się szybszy czy wolniejszy? Czy Twoje plecy są bardziej napięte lub bardziej zrelaksowane?

Rób codziennie małe kroki w kierunku realizacji postawionych sobie celów, niezależnie od tego, co daje Ci życie. Niech to będzie jasne, klarowne i łatwe dla Ciebie. Nie przestawaj dążyć do wyznaczonego sobie celu, a w razie potrzeby odpoczywaj i ładuj energię.

Nie ma znaczenia, jak wolno idziesz, dopóki się nie zatrzymasz.
– Konfucjusz

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz