[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”40″][vc_column_text]

“Work-life balance” receptą na życie w XXI wieku?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]W dzisiejszych czasach ciężko jest się nie pogubić pośród natłoku informacji, które każdego dnia wręcz bombardują nasze zmysły, zaburzając naturalne poczucie spokoju i równowagi, tak potrzebne człowiekowi do zdrowego funkcjonowania. Jak na domiar złego, często zdarza się, że obowiązki związane z pracą, nie pozwalają odpocząć nam ani naszym myślom nawet w weekendy, kiedy spędzamy wolny czas z rodziną, a mimo to odbieramy telefony lub odpisujemy na maile. Gdzieś wtedy wkrada się niepokój, który nie pozwala nam zaczerpnąć tchu, gdy bierzemy udział w wielozadaniowej gonitwie…

 

Złoty środek

“Work-life balance” to termin określający równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, dzięki czemu możemy w pełni cieszyć się wolnym czasem od pracy, jak i również czerpać satysfakcję z wykonywanego zawodu. Ten złoty środek wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty do osiągnięcia, a przede wszystkim wymaga od nas samodyscypliny i konsekwencji. Koniec końców, patrząc na korzyści, które możemy poprzez to osiągnąć, taki wysiłek jest chyba tego warty?

 

Czy work-life balance naprawdę działa?

Przenoszenie pracy do życia prywatnego może skutkować zmęczeniem, demotywacją, a w najgorszym przypadku – wypaleniem zawodowym. Zachowanie higieny pracy podczas wykonywania codziennych obowiązków i łączenia ich z życiem rodzinnym jest niezwykle istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na zdrowych relacjach z bliskimi i samym sobą. Poprzez coaching, szkolenia jesteś w stanie wypracować swoją własną strategię działania, która zaprowadzi Cię do osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą. Work-life balance pozwala oczyścić umysł, “odpocząć myślom” od codziennego multitaskingu, polepszając nasze samopoczucie i satysfakcję życiową nie tylko na tle zawodowym, ale też prywatnym.

 

Wprowadź work-life balance do swojego życia

Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci osiągnąć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym:

  • Po pierwsze – zaplanuj czas na odpoczynek. Po ciężkim tygodniu pracy należy Ci się chwila wytchnienia. Spędź trochę wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.
  • Bądź offline, czyli zatrzymaj się na chwilę i po prostu bądź. Wyłącz telewizor, komputer,  telefon – wszystko, co odciąga Twoją uwagę od tego, co w życiu najważniejsze. Bądź na chwilę dla siebie i swoich bliskich.
  • Nagradzaj siebie – przynajmniej raz w tygodniu spraw dla siebie coś miłego. Może to być jakiś nowy zakup, kawa w ulubionej kawiarni lub wyjście do kina. Coś, czego brakuje Ci na co dzień. W ten sposób naładujesz akumulatory i zwiększysz poczucie satysfakcji oraz motywacji do dalszego działania – w końcu za kolejne 7 dni znowu spotka Cię nagroda 🙂
  • Bądź aktywny i na stałe wprowadź do swojego życia dyscyplinę sportową. Może to być bieganie, rower lub siłownia, albo coś spokojniejszego – joga i medytacja. Zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz i wybierz coś dla siebie.

Work-life balance w ostatnich latach zyskał na popularności, która nie jest zasługą mody i zmieniających się trendów, a realnych korzyści, które wprowadzamy do swojego życia, stawiając na dyscyplinę, prowadzącą do równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Jeśli czujesz, że w Twojej codzienności granica między pracą z życiem rodzinnym się rozmywa, a Ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, z pomocą przyjdzie Ci dobry coach w Warszawie. Na stronie w zakładce kontakt możesz wysłać swoje zapytanie lub opisać problem, jaki chciałbyś się rozwiązać, a ja postaram się odpowiedzieć najszybciej jak tylko będzie to możliwe.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment