[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Koncentracja = wydajność

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak utrzymać skupienie w świecie pełnym rozpraszających informacji? Jak zachować koncentrację, kiedy Twoją uwagę odwraca kolejne powiadomienie wyskakujące w telefonie lub na ekranie komputera?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jedno kliknięcie

Gdy praca idzie gładko, przechodzisz z jednego zadania do drugiego, rośnie też w miarę działania satysfakcja i motywacja do pracy. Czujesz efektywność włożonego wysiłku, więc masz też więcej energii na kolejne dni.

W przypadku, gdy Twoją uwagę odwracają nieustanne rozpraszacze, efektywność Twoich działań spada. Spójrz na przykładową sytuację. Pracujesz w pełnym skupieniu, gdy nagle odwraca Twoją uwagę powiadomienie o nowej wiadomości mailowej. Otwierasz skrzynkę, czytasz wiadomość, następnie przechodzisz do kolejnej zakładki w przeglądarce i zanim się zorientujesz, robisz całkiem coś innego niż zaplanowałeś.

 

Jak sobie z tym poradzić?

Szczerze mówiąc, wszyscy jesteśmy na to podatni. Jak z tym walczyć – z rozproszeniem? Ograniczyć ilość rzeczy odwracających naszą uwagę do minimum.

Pracując nad zarządzaniem swoim czasem i stresem, warto skupić się nie tyle na cięższej pracy, a na mądrzejszej. I tak właśnie się dzieje, kiedy korzystamy z siły skupienia.

 

Jak wypracować siłę skupienia?

Czy wiesz jak znaleźć sekret skupienia, kiedy tak wiele rozpraszaczy odciąga Twoją uwagę od codziennych zadań? Odpowiedzią jest plan.

Plan działania pozwoli Ci efektywnie zarządzać czasem oraz realizować krok po kroku zadania. Może nie jest to żaden odkrywczy sposób na wydajną pracę, jednak właśnie od tego się zaczyna. Wystarczy spróbować.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment