[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Czy wiesz, jakie są Twoje codzenne nawyki?

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Każdego dnia powtarzamy nawyki, które pomagają lub utrudniają nasz sukces zarówno w domu, jak i w pracy; nawyki, które często powtarzamy prawie podświadomie, a przynajmniej bez zastanowienia.

Niekorzystne nawyki źródłem niepowodzeń

Bardzo często, gdy biznes i relacje zawodzą, dzieje się tak z powodu powtarzających się codziennie złych nawyków. Należy pamiętać, że niektóre z naszych nawyków powtarzają się po prostu dlatego, że są to znajome rutyny, a nie dlatego, że aktywnie zastanawiamy się, czy przynoszą nam korzyści.

Angażując się w jakąkolwiek nawykową automatyczną reakcję, przestajemy zwracać wystarczającą uwagę na to, co naprawdę dzieje się wokół nas i wewnątrz nas, a zatem wyłączamy wszelkie krytyczne myślenie i odczucia.

Konsekwencje złych nawyków

Jeśli korzystasz z autopilota w relacjach osobistych lub biznesowych oraz zwykle sięgasz po nawykowe automatyczne odpowiedzi, nawet jeśli druga osoba nie zwróci Ci od razu uwagi na te szczegóły, odejdzie później, myśląc, jak się czuła podczas Waszej rozmowy.

Pierwszym krokiem do poprawy relacji z innymi jest świadome dobieranie słów, gestów. Zwrócenie uwagi na drobne szczegóły, które mogą w istocie być właśnie tymi nawykami działającymi na naszą niekorzyść. Dostrzeżenie u siebie samego automatycznych reakcji i utrwalonych przez lata nawyków jest pierwszym krokiem do zmiany, które zaprowadzi Cię do życia i zdrowia pełnego sukcesu.[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Leave a comment