[vc_row css=”.vc_custom_1578532508929{margin-top: 0px !important;}”][vc_column width=”3/4″][vc_single_image source=”featured_image” img_size=”large” alignment=”center”][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]

Jak zbudować dobry zespół w pracy?
Zapraszam Cię do lektury pierwszej części nowego cyklu Kompedium Lidera

[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text]Wiele osób pyta mnie, co jest sekretem budowania trwałych i dobrych relacji w firmie. Jak stworzyć efektywny zespół pracowników? Odpowiedź jest o wiele prostsza, niż podejrzewasz.

 

Fundament pracy zespołowej
Odpowiadając na Wasze pytania, wcale nie muszę się zbyt długo zastanawiać. To proste – podstawą efektywnej pracy zespołowej jest komunikacja.
To właśnie najlepsze relacje w środowisku pracy polegają na zdolności przejrzystego i częstego komunikowania swoich myśli, idei oraz pragnień. Stworzenie dla swoich pracowników strefy komfortu, miejsca, w którym mogą być po prostu sobą to najlepsze, co możesz zrobić jako lider. Tylko w ten sposób umożliwisz swobodny przepływ informacji w swojej firmie. Dobry zespół to zgrany zespół, gdzie ludzie dzielą się pomysłami, przeprowadzają burze mózgów, wymieniają się opiniami i mają zdrowe konflikty. Mogą nie zgadzać się we wszystkim, ale wiedzą, jak przepracować swoje różnice, aby znaleźć dobre rozwiązanie i wspólnie iść naprzód.
Jak stworzyć dobry zespół w pracy? 5 wskazówek
Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci zbudować zdrowe i efektywne środowisko w pracy.
  • Jasno wyrażaj swoje poglądy

Im bardziej przejrzyście wyrażasz swoje opinie, tym lepiej zostaniesz zrozumiany. To z kolei przełoży się na szybsze zrealizowanie zadań i wydajność Twojego zespołu. Skuteczne procesy komunikacji zapewniają wysokie standardy treści, które pomagają unikać jednocześnie upolitycznienia, plotkowania i tworzenia granic między pracownikami.

  • Bądź aktywnym słuchaczem
Aktywne słuchanie to prosta umiejętność, będąca podstawą skutecznej komunikacji. W istocie jest to nic innego jak powtórzenie tego, co usłyszeliśmy, aby potwierdzić wzajemne zrozumienie. Bardzo często jest to więcej, niż może Ci się wydawać. Poczucie bycia zrozumianym wpływa na wzrost zaufania wśród Twojego zespołu oraz przekłada się na akceptację i zwiększenie ogólnej motywacji.
  • Wyrażaj ciekawość wobec nowych inicjatyw

Na różnych etapach dyskusji, kiedy wspólne pomysły są generowane i gromadzone, komunikacja zespołowa powinna wykorzystywać pytania otwarte, aby wywołać dociekliwość i ciekawość wśród uczestników. Komunikacja, która promuje otwarte myślenie i wzajemne uczenie się, owocuje większą gamą kreatywnych pomysłów.

  • Dziel się swoją wiedzą i doświadczeniem

Świetne zespoły zachęcają do współpracy i budują silną bazę wiedzy z rozbudowanymi kanałami wymiany informacji i pomysłów. Umiejętność swobodnego dzielenia się wiedzą to podstawa dobrze ze sobą współpracujących zespołów.

  • Współpracuj efektywnie

Świetne zespoły współpracują ze sobą – a nie konkurują! – w sposób promujący efektywne relacje zespołowe, co z kolei prowadzi do lepszej wydajności samego zespołu i ogólnej produktywności. Takie działanie zachęca również do regularnej współpracy różnych osób pracujących na różnych stanowiskach.

 

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania dobrych relacji w swojej firmie? Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się tworzyć wokół siebie zdrowe i szczęśliwe relacje z innymi, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność efektywnego przekazywania informacji z innymi. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.[/vc_column_text][gem_divider margin_top=”30″][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”page-sidebar”][/vc_column][/vc_row]

Posty powiązane

Zostaw komentarz