Porażka jest Twoim najlepszym nauczycielem
Czy zastanawiałeś się nad tym, co właściwie znaczy porażka i jaki wypływ ma na Twoje życie? To, czy jest on pozytywny lub negatywny, zależy tylko od Ciebie.
Dlaczego choć raz musisz siebie zawieść?

Jedną z rzeczy, którą ciągle słyszę od ludzi, jest to, że boją się porażki. Obawiają się, co pomyślą o nich inni, jeśli będą zmierzać do swoich celów bez widocznego postępu czy spektakularnego rezultatu. Boją się znieść bólu porażki, dlatego sprawiają, że ich własne lęki stają się rzeczywistością. Nie wiedzą jednak, że porażka jest najlepszym nauczycielem, znacznie lepszym niż sukces.

Przestają realizować swoje cele lub, co gorsza, w ogóle nie podejmują działania, już na samym starcie rezygnując z marzeń. Jeśli choć raz doświadczyłeś/aś porażki, wiesz, jak bardzo boli. Ale tak naprawdę porażka powinna nas uczyć i wznosić wyżej, a nie paraliżować i o tym chciałabym dzisiaj z Wami porozmawiać.

Porażka najlepszym nauczycielem?

Czasami strach przed porażką zakorzeniony jest w tendencjach perfekcjonistycznych – w istocie perfekcjoniści nigdy nie czują się wystarczająco dobrze. Kiedy zdają sobie sprawę, że popełnili błąd, bardzo często pogrążają się w spirali samokrytyki wstydu, a to zaś blokuje ich zdolność do podejmowania jakiegokolwiek innego działania.

Nieustanne dążenie do perfekcjonizmu (sukcesu na różnych polach Twojego życia) może zaszkodzić Twojemu zdrowiu, karierze i związkom. Dzieje się tak, ponieważ nasila to Twoje obawy przed porażką do takiego stopnia, że całkowicie rezygnujesz z podążania za własnymi ambicjami. Tym, co może pomóc w takich sytuacjach, jest zrozumienie, że porażka może nauczyć Cię o wiele więcej o życiu niż sukces.

3 nawyki dla samodoskonalenia
Nie ma nic gorszego, niż rezygnacja z własnych marzeń z obawy przed niepowodzeniem. Tak  naprawdę najwięksi ludzi sukcesu, zanim osiągnęli to, z czego ich znamy, w swojej historii przeszli wiele porażek, z których wyciągali za każdym razem ważną, życiową lekcję i gdyby nie one, nie odkryliby szczytu swoich możliwości. Aby pomóc Ci w realizacji własnego twórczego potencjału, poniżej przygotowałam dla Ciebie 3 nawyki dla samodoskonalenia, które pokierują Cię na drodze życiowego sukcesu.
  • Ucz się na własnych błędachJeśli coś pójdzie nie tak, zaakceptuj to. To może być nawet zabawne, jeśli przestaniesz brać wszystko na poważnie. Pamiętaj, że ogólna populacja Ziemi wynosi 7,753 miliarda. W obliczu tylu problemów… czy Twoje mają jakiekolwiek znaczenie?⠀
  • Postrzegaj swoje porażki jako lekcje
    Z każdej porażki można coś wynieść, dlatego swoje błędy postrzegaj jako lekcję, która przyda Ci się na późniejszym etapie życia.
  • Szanuj zarówno swoje mocne, jak i słabe strony
    Kiedy akceptujesz swoje ograniczenia, ludziom wokół Ciebie żyje się trochę lepiej. Nie jesteś już perfekcjonistą i podchodzisz do życia z przymrużeniem oka. Bo po co właściwie traktować życie poważnie, skoro można na pół-serio? Pamiętaj, że kiedy akceptujesz swoje ograniczenia (wady), wytwarzasz wokół siebie środowisko pełne miłości i akceptacji. Ludzie instynktownie to wyczuwają i lgną do Ciebie, dzięki czemu o wiele łatwiej jest Ci zjednywać nowe przyjaźnie i pozostawać w dobrych relacjach z innymi.

⠀⠀Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat budowania pozytywnej rzeczywistości, w której żyjesz? A może potrzebujesz zwiększyć swoją odporność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, poprzez specjalnie dedykowaną suplementację, popartą osiągnięciami nauki z zakresu neuroendokrynologii?

Skorzystaj z pomocy specjalisty. Life coach wskaże Ci narzędzia, dzięki którym nauczysz się kreować rzeczywistość, która będzie sprzyjać Twojemu rozwojowi, pełnej akceptacji oraz życiu w zgodzie z samym sobą. Pamiętaj, że tym, co stanowi fundament Twojego sukcesu jest umiejętność przekuwania myśli oraz własnych pragnień w świat, w którym żyjesz na co dzień. Więcej o mojej ofercie, znajdziesz tutaj.

Related Posts

Leave a comment